Artykuł
17.05.2015 Podatki

Przychód z opłaconej z góry umowy o świadczenie usług powstaje w momencie wystawienia faktury albo uregulowania należności. Nie ma znaczenia długość okresu, na jaki zawarto umowę. Inaczej jest w przypadku, w którym strony określiłyby w umowie, że będzie ona rozliczana okresowo. Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji, której fragment przedstawiamy.

Interpretacja
19.05.2014 Podatki

Miejsce świadczenia usług pocztowych (dostarczanie przesyłek) na rzecz poczty zagranicznej znajduje się poza terytorium kraju, usługi te pozostaną poza zakresem opodatkowania polskim podatkiem VAT. Nie są to usługi o charakterze ciągłym. Obowiązek podatkowy dla tych powstaje z chwilą ich wykonania. Opisane usługi, gdyby świadczone były na terytorium kraju, nie korzystałyby ze zwolnienia od podatku.

Interpretacja
26.02.2014 Podatki

określenie momentu powstania obowiązku podatkowego przy imporcie usług, gdy następuje zapłata przed upływem okresu rozliczeniowego

Interpretacja
31.12.2012 Podatki

w zakresie określenia miejsca świadczenia dla nabywanych usług zarządzania nieruchomościami oraz związanego z nimi obowiązku podatkowego oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego

Interpretacja
27.04.2012 Podatki

Czy usługi świadczone przez Wnioskodawcę podlegają obowiązkowi rozliczenia podatku należnego na podstawie art. 19 ust. 13 pkt. 2 lit. d ustawy o podatku od towarów i usług, to jest tak jak w przypadku usług budowlanych?

Interpretacja
04.03.2011 Podatki

powstanie obowiązku podatkowego z tytułu importu licencji i rozliczania tantiem.

Interpretacja
18.01.2011 Podatki

Czy Spółka powinna rozpoznać przychód w podatku dochodowym od osób prawnych z tytułu opłat za opiekę autorską każdorazowo w dacie wystawienia faktury VAT na rzecz klienta?

Interpretacja
19.12.2007 Podatki

Czy przychody z tytułu świadczonych przez Wydawnictwo F. Sp. z o.o. usług dostępu do serwisu internetowego stanowią należności na poczet usług, które zostaną wykonane w następnych okresach sprawozdawczych i w związku z tym przychód podatkowy powstaje w momencie całkowitego wykonania usługi, czyli w ostatnim dniu okresu, za który opłacony został abonament?

Interpretacja
10.08.2004 Podatki

Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy może wystawić fakturę VAT za okres 6 miesięcy, podając termin płatności i stawkę opłaty do 10 każdego miesiąca i traktować ją jako 6 faktur miesięcznych wpisywanych do rejestru sprzedaży VAT za dany miesiąc ?Zdaniem Podatnika taka forma dokumentowania przedmiotowej transakcji, analogicznie jak przy usługach dostawy energii elektrycznej jest dopuszczalna.