Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości dostarczania konsumentom paragonów w formie elektronicznej wraz z obrazem tego paragonu.
Spółka zobowiązana do rozliczenia VAT należnego z tytułu dostawy towarów dokonanej przez Dostawcę nr 2 towaru (monolitu) na Państwa rzecz.
Skorygowanie ewidencji, deklaracji oraz informacji podsumowujących w związku z wewnątrzwspólnotowymi transakcjami trójstronnymi, w okresach, gdy zostały wystawione faktury przez prawidłowego sprzedawcę.
Opodatkowanie transakcji jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz wykazanie ww. transakcji w deklaracji VAT UE.
Transakcje refakturowania wydatków, usług o niskiej wartości dodanej i krajowe transakcje kontrolowane zwolnione, o których mowa we wniosku o ile nie przekroczyły progów dokumentacyjnych wynikających z art. 11k ustawy o CIT, nie podlegają raportowaniu w informacji o cenach transferowych TPR-C za 2022 r.
Uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotową transakcję trójstronną rozliczaną z zastosowaniem procedury uproszczonej oraz jej dokumentowanie w ewidencji, deklaracji oraz w informacji podsumowującej.
Prawo do zastosowania procedury szczególnej VAT-Marża, ustalenie, czy VAT zapłacony przy imporcie towarów jest wliczany kwotę nabycia przy obliczaniu marży, ustalenie, czy sprzedaż towarów w procedurze VAT-Marża do Państw członkowskich UE stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, ustalenie, czy sprzedaż towarów w procedurze VAT-Marża do Państw członkowskich UE stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę
Uznanie dostawy towarów dokonywanej pomiędzy Państwem a odbiorcą końcowym w Chinach za tzw. „dostawę ruchomą”, w ramach transakcji łańcuchowej, która stanowi eksport towarów, w rozumieniu art. 2 pkt 8 ustawy podlegający opodatkowaniu VAT wg stawki w wysokości 0% na podstawie posiadanych dokumentów.
Brak opodatkowania na terytorium Polski dokonywanych dostaw towarów oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu towarów.
Prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu zakupu towarów przez Spółkę od Dostawców z terytorium Polski, przekazywanych następnie jako nagrody rzeczowe Uczestnikom, obowiązek rozpoznania przez Spółkę wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów na terytorium kraju a następnie dostawy krajowej na rzecz Uczestnika, rozpoznanie przez Spółkę importu towarów a następnie dostawy krajowej na rzecz Uczestnika, uznanie
Uznanie dostawy towarów dokonanej w ramach transakcji łańcuchowej za eksport opodatkowany 0% stawką VAT na podstawie posiadanych dokumentów oraz do odliczenia kwoty podatku VAT wynikającego z faktury wystawionej przez Podmiot A.
Czy w przypadku dokonywanych w przyszłości przez Wnioskodawcę Płatności na rzecz Nowej spółki zależnej związanych z transakcjami typu back-to-back, w wyniku przeniesienia na X PL wszelkich ryzyk i pożytków z transakcji na instrumentach finansowych, które będą zawierane przez Nową spółkę zależną z klientami (o ile zostanie ona w przyszłości utworzona), znajdzie zastosowanie art. 26 ust. 1m ustawy o
Czy w świetle art. 7b ust. 1 pkt 6 lit. b ustawy o CIT, w opisanym powyżej stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym dodatnie przepływy faktycznie zrealizowane z tytułu IRS, po dniu oddania Środków Trwałych do ich użytkowania należy kwalifikować jako przychody ze źródła innego niż zyski kapitałowe tj. jako przychody z działalności operacyjnej; - czy zgodnie z art. 7 ust 2 ustawy o CIT, w opisanym powyżej
Wystawianie i przechowywanie dokumentów dla celów rozliczenia podatku VAT (w szczególności faktur) wyłącznie w formie elektronicznej, - prawo do odliczenia podatku naliczonego, z tytułu dokonanych zakupów towarów i usług, WNT i importu, wynikającego z faktur zakupowych i ich korekt oraz z odpowiednich dokumentów i zgłoszeń celnych, archiwizowanych wyłącznie w formie elektronicznej, - prawo do zastosowania
Termin odliczenia podatku naliczonego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz nabycia usług, dla których podatnikiem jest nabywca.
Termin odliczenia podatku naliczonego w związku z transakcjami importu usług oraz wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Dostawa z kraju trzeciego, dokonywana przez Producenta z Indii będzie miała miejsce, stosownie do art. 22 ust. 1 jako dostawa towarów wysyłanych lub transportowanych przez dokonującego ich dostawy – w kraju trzecim, tj. w miejscu, w którym towary znajdują się w momencie rozpoczęcia wysyłki lub transportu do nabywcy. Dostawa dokonywana przez Wnioskodawcę, który działając jako importer złoży odpowiednie
1. Czy przedmiotem planowanej transakcji dotyczącej zbycia działalności w zakresie Wsparcia IT będzie zorganizowana część przedsiębiorstwa (dalej jako: „ZCP”) w rozumieniu (…) art. 4a pkt 4 ustawy o PDOP. (cześć pytania oznaczonego we wniosku Nr 1) 2. Jeżeli odpowiedź na pytanie nr 1 jest twierdząca, czy w przypadku wystąpienia dodatniej różnicy pomiędzy określoną ceną zakupu ZCP (obejmującą, m.in.
Rozpoznanie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów opodatkowanej na terytorium kraju, dokumentowanie transakcji w informacji podsumowującej oraz prawo do zastosowania stawki podatku VAT 0%.
Ustalenie, czy nabycie przez Państwa Towarów od dostawcy zagranicznego niezarejestrowanego w Polsce do celów VAT stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie Towarów czy zakup Towarów na terytorium Polski oraz brak obowiązku wykazywania ww. transakcji w informacji podsumowującej.
Brak obowiązku opodatkowania przez Wnioskodawcę na terytorium Polski dostawy towarów wysyłanych z kraju trzeciego.
Interpretacja ogólna Ministra Finansów z 9 grudnia 2021 r. Nr DCT2.8203.2.2021 w sprawie pojęcia transakcji kontrolowanej o charakterze jednorodnym