Brak obowiązku rejestracji Wnioskodawcy jako podatnika podatku VAT w związku z wynajmem nieruchomości w Polsce.
W zakresie: rozliczenia importu towarów na terytorium Polski, rozliczenia podatku należnego, terminu powstania obowiązku podatkowego, prawa oraz terminu odliczenia podatku naliczonego.
w zakresie uznania transakcji dostawy towaru niewspólnotowego za niepodlegającej opodatkowaniu na terytorium Polski
Czy powyżej opisana transakcja jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów, czy też należy ją potraktować jako zakup towarów z importu (na podstawie dokumentu SAD) spoza kraju członkowskiego UE?
Czy usługa oprogramowania świadczona poza terytorium RP na rzecz Spółki przez podmiot posiadający siedzibę w poza terytorium RP podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na terytorium RP jako import usług w świetle przepisów ustawy z dnia 08.01.1993r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.) ?
Podatnik, uważając, że przemieszczenie towarów z terytorium Niemiec na terytorium Polski stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, zwraca się o wskazanie prawidłowego sposobu wypełnienia informacji podsumowującej VAT-UE - w szczególności w zakresie danych które powinien wpisać w kolumnie b części D.Podatnik stoi na stanowisku, iż w przypadku przemieszczenia - wewnątrzwspólnotowego nabycia, sam jest
Firma zakupiła towar w Rumunii, który drogą tranzytu nie wkraczając na terytorium Polski zostaje wysłany do Czech. Na granicy ukraińsko-słowackiej towar wjeżdża na teren Unii Europejskiej. Firma wystawia fakturę dostawy wewnątrzwspólnotowej dla kontrahenta czeskiego. W którym momencie na firmie ciąży obowiązek podatkowy odnośnie VAT z tytułu zakupionego towaru w Rumunii i gdzie ma ten podatek zapłacić