Czy w odniesieniu do dochodów wydatkowanych na Nabycie części zakładu pracy Instytut może zastosować zwolnienie, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT?
Czy mając na uwadze przedstawione powyżej okoliczności stanu faktycznego, dochody osiągane przez Wnioskodawcę, przeznaczane zgodnie ze statutem na wsparcie realizacji celów statutowych, korzystają w całości ze zwolnienia przedmiotowego od opodatkowania CIT zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 39 ustawy o CIT?
Obowiązek stosowania przez Wnioskodawcę proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy o VAT oraz możliwości odliczenia podatku na podstawie współczynnika proporcji z art. 90 tej ustawy.
Instytut po sfinalizowaniu w 2017 roku umowy sprzedaży nieruchomości może kontynuować wpłaty zaliczek na podatek dochodowy w formie uproszczonej w wysokości ustalonej w styczniu 2017 roku.
Istota sprawy: Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego, wydatkowanie środków pieniężnych, należących do podatnika, w obcy środek trwały, nie będzie korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 6c lub art. 17 ust. 1 pkt 4a ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, a tym samym skutkować będzie powstaniem obowiązku i zobowiązania podatkowego z tytułu podatku
Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzenia członków Rady Osiedla za udział w posiedzeniach.
Czy pobieranie opłat z tytułu usług świadczonych przez izbę, nie będących działalnością gospodarczą, będzie rodziło zobowiązania podatkowe, jeżeli tak, to jakie?
Czy w przypadku uzyskiwania przez izbę gospodarczą dochodów przeznaczonych na pokrycie kosztów ponoszonych przy wykonywaniu zadań izby, realizowanych w sposób i w formach wskazanych w statucie izby, wykonywane są dla osiągnięcia celów statutowych, dochody takie podlegają zwolnieniu od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy CIT.