Opodatkowanie Armatora z siedzibą i miejscem zarządu w Irlandii z tytułu wypłacanego mu wynagrodzenia za czarter statków wraz z załogą, w celu transportu przedstawicieli polskiej spółki do określonych miejsc.
Stawka ryczałtu ewidencjonowanego dotycząca usług naprawy, konserwacji oraz wykonywania nowej instalacji elektrycznej
Obowiązek pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu czarteru statku oraz złożenie informacji o której mowa w art. 26 ust. 3 i 3d ustawy o CIT.
Czy do pobieranych przez Spółkę Opłat znajduje zastosowanie art. 11b pkt 1 ustawy o CIT, a tym samym czy pobierane przez Spółkę Opłaty nie podlegają przepisom rozdziału 1a ustawy o CIT dotyczącym cen transferowych, ponieważ sposób ustalania cen w takich przypadkach jest określony przez przepisy ustawy? (pytanie nr 1) W przypadku uznania, iż pobierane przez Spółkę opłaty podlegają pod przepisy rozdziału
Uznanie statku (kontenerowca) za statek eksploatowany w transporcie międzynarodowym, podleganie obowiązkowi podatkowemu w Polsce w związku z uzyskiwaniem dochodów z tytułu wykonywania pracy najemnej na statku morskim eksploatowanym przez podmiot w faktycznym zarządem w Izraelu, obowiązek składania rocznych zeznań podatkowych oraz odprowadzanie zaliczek
Zastosowanie 0% stawki podatku na świadczenie usług polegających na tymczasowym montażu instalacji i ich obsłudze technicznej podczas remontów statków.
Jaka stawka podatku od towarów i usług powinna być zastosowana przy imporcie części do statków dokonanym przez armatora?
1. Czy przy zakupie usług jest to import usług i należy wystawić faktury wewnętrzne? 2. W jaki sposób traktować zakup usług od kontrahentów z krajów Unii Europejskiej? 3. W jaki sposób traktować zakup usług od kontrahentów z krajów trzecich?W których pozycjach deklaracji VAT-7 ujmować zakup usług od kontrahentów z krajów Unii Europejskiej oraz z krajów trzecich?