Powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu z tytułu sprzedaży udziału w prawie użytkowania wieczystego gruntu wraz z rozpoczętą budową ze względu na brak upływu sześciu lat, o których mowa w art. 14 ust. 3 pkt 12 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
możliwości uznania za inwestycję w obcym środku trwałym nakładów poniesionych przez spółkę cywilną na nieruchomość stanowiącą własność wspólników tej spółki, możliwości zakwalifikowania nakładów na nieruchomość dokonanych przez spółkę cywilną jako nakłady zwiększające wartość początkową w jednoosobowej działalności gospodarczej Wnioskodawczyni, sposobu ustalenia wartości początkowej budynku w jednoosobowej
W zakresie opodatkowania sprzedaży Inwestycji stawką podatku w wysokości 8%.
Opodatkowanie czynności sprzedaży budynku jednorodzinnego, prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku ze sprzedażą ww. budynku oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego za miesiąc styczeń 2013 r.
1. Czy wydatki (nakłady) poniesione przez Spółkę w związku z realizacją budowy parkingu wraz ze zjazdem do drogi, który następnie Spółka przekaże nieodpłatnie Gminie, będą stanowiły dla Niej koszty uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. W jaki sposób i w którym momencie, Spółka powinna rozpoznać wydatki (nakłady) na budowę parkingu wraz ze zjazdem
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego, poniesione przez Wnioskodawcę wydatki na infrastrukturę drogową, która następnie zostanie nieodpłatnie przekazana gminie w imieniu której występować będzie Zarząd Dróg Miejskich - stanowią pośrednie koszty uzyskania przychodów i są potrącalne w dacie przekazania nakładów?
W przedmiotowej sprawie data zawiadomienia o zakończeniu budowy ma decydujące znaczenie dla określenia momentu, od którego należy liczyć bieg pięcioletniego okresu wskazanego w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i tym samym ustalenia obowiązku zapłaty podatku dochodowego od przychodu ze sprzedaży wybudowanego budynku mieszkalnego.
Od dnia 01.01.2008r. preferencyjną stawką podatku w wysokości 7% objęta jest jedynie sprzedaż budynków mieszkalnych jednorodzinnych, natomiast sprzedaż obiektów budowlanych infrastruktury towarzyszącej związanej z tymi budynkami, a także sprzedaż garażu wolnostojącego podlega opodatkowaniu stawką podstawową w wysokości 22%.
Czy przysługuje prawo do zastosowania zwolnienia od podatku przy sprzedaży lokali oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupów związanych z remontem tych lokali, w przypadku, gdy wydatki poniesione na ich remont nie przekraczają 30% zapłaconej za lokale ceny oraz gdy przekraczają 30%?
Czy można dokonać jednorazowo, w momencie sprzedaży mieszkań, korekty podatku VAT naliczonego z faktur dotyczących budowy, w odniesieniu do całego okresu realizacji inwestycji, z uwagi na zmianę przeznaczenia budynku zgodnie z art. 91 ust. 7 i 8 ustawy o VAT?
Czy do dostawy nieruchomości zabudowanej budynkiem w stanie surowym otwartym tj. obiektem zadaszonym, bez okien i instalacji wewnętrznych (za wyjątkiem instalacji kanalizacyjnej) ma zastosowanie stawka podatku w wysokości 7 % ?
Czy koniecznym jest dokonanie korekty podatku naliczonego, zawartego w fakturach związanych z inwestycją dotycząca sprzedawanego budynku mieszkalnego?
Czy należy korygować podatek naliczony przy sprzedaży budynku i zaniechaniu prowadzonego w nim remontu?
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów różnicy powstałej pomiędzy wyzszą wartością księgową, określającą poniesione nakłady a niższą wartością rynkową uzyskaną w wyniku sprzedaży prawa wieczystego użytkowania działki wraz z wybudowanym na tej działce budynkiem.
Jaka jest stawka podatku od towarów i usług w przypadku sprzedaży inwestycji rozpoczętej?