Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości na cele publiczne nabytej w drodze spadku oraz darowizny.
Wnioskodawczyni nie przejmie zobowiązania podatkowego spadkodawcy w podatku od spadków i darowizn nie dlatego, że obowiązek podatkowy spadkodawcy w podatku od spadków i darowizn nie przekształcił się w zobowiązanie podatkowego ale dlatego, że obowiązek w podatku od spadków i darowizn po stronie spadkodawcy w ogóle nie powstał.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez spadkodawcę na nabycie Instrumentów Finansowych.
Możliwość rozliczenia dochodów i uzyskania nadpłaty podatku za zmarłą matkę.
W zakresie skutków podatkowych nabycia w spadku udziału w gospodarstwie rolnym.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z uzyskaniem odszkodowania.
Kwota partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego (w tym również jej zwaloryzowana wartość) wypłacona została przez TBS osobie będącej spadkobiercą, która nabyła do niej prawo na podstawie aktu poświadczenia dziedziczenia, zatem podlega ona przepisom ustawy o podatku od spadków i darowizn, a w konsekwencji - w związku z wypełnieniem dyspozycji art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym
Wydatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości na remont polegający na zainstalowania w mieszkaniu klimatyzacji.
Skutki podatkowe jakie sprzedaż mieszkania X może wywołać w odniesieniu do zwolnienia, z którego Wnioskodawca wcześniej skorzysta w związku ze sprzedażą mieszkania nabytego w spadku po rodzicach i przeznaczeniem środków z tej sprzedaży na nabycie mieszkania X.
Czy Spółdzielnia powinna na mocy art. 10 ust. 1 pkt 9 oraz art. 21 ust. 1 pkt 50 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wystawić informację PIT-8C?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy podatnik może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione przez spadkodawcę w celu nabycia papierów wartościowych, przy założeniu, że podatnik był zwolniony z podatku od spadków i darowizn?
Czy w przypadku zbycia instrumentów finansowych nabytych w drodze spadku, Wnioskodawca na zasadzie sukcesji praw określonej w art. 97 § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) nabywa prawo do pomniejszenia swojego przychodu z tego źródła o koszty ich nabycia, tj. cenę po której zostały kupione oraz prowizję od transakcji kupna i sprzedaży, poniesione
Przychód ze sprzedaży 1/2 udziału w nieruchomości nabytego w 2000 r. nie podlega opodatkowaniu z uwagi na upływ pięcioletniego terminu licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie. Natomiast dochód ze sprzedaży 1/2 udziału w spółdzielczym prawie do lokalu mieszkalnego B, który zostanie nabyty w 2011 r. w drodze darowizny podlegać będzie opodatkowaniu 19% podatkiem dochodowym, zgodnie
należy stwierdzić, iż zaniechanie spisu inwentarza i nie przedstawienie go do Urzędu Skarbowego nie powoduje utraty prawa do skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania nabytego spadku, na podstawie art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn. Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia od podatku, na podstawie art. 4a ustawy, o ile spełni wszystkie wymienione w tym przepisie warunki. Biorąc pod uwagę
Na jakiej podstawie należy ustalić właściwy miejscowo urząd skarbowy, do którego fundusz inwestycyjny otwarty powinien przesłać informację o dokonaniu wypłaty lub zwrocie długu, o której mowa w art. 19 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym należy sporządzić informację podatkową PIT ?
dotyczy wystawiania imiennych informacji o wysokości osiągniętego dochodu (PIT-8C) oraz sposobu ustalania dochodu podatnika wykazywanego w tej informacji w związku z uzyskaniem dochodu ze sprzedaży, nabytych w drodze spadku, udziałów w kapitale zakładowym spółki.