Podatek od towarów i usług w zakresie uznania Wnioskodawczyni za podatnika w związku ze sprzedażą udziałów we współwłasności Nieruchomości.
We wrześniu wchodzi w życie pierwszy pakiet zmian w przepisach VAT uchwalonych przez Sejm w kwietniu i lipcu 2019 r. W pakiecie znalazło się kilkanaście zmian, z których najpoważniejsza oznacza bezwzględną utratę prawa do zwolnienia podmiotowego z VAT przez podatników wykonujących niektóre rodzaje sprzedaży. Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem eksperta omawiającego wprowadzane zmiany.
Podatek od towarów i usług w zakresie wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów.
Podatek od towarów i usług w części dotyczącej wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów, w zakresie obowiązku podatkowego, obowiązku wystawienia faktury, stawki podatku oraz informacji podsumowującej.
1) Czy usługę duńskiego pośrednika (organizatora aukcji) należy opodatkować w Polsce jako import usługi? 2) W którym momencie powstaje obowiązek podatkowy z tytułu importu usługi?
Czy w okresie od dnia 1 stycznia 2011 r., na skutek zmiany od dnia 1 stycznia 2011 r. treści załącznika nr 2 do ustawy o podatku od towarów i usług, Wnioskodawca w związku z prowadzoną działalnością polegającą wyłącznie na dostawie surowych skór futerkowych (pochodzących z prowadzonej przez siebie hodowli norek) utracił w odniesieniu do dostawy tych skór status rolnika ryczałtowca (niezależnie od faktu
Przekazanie środków pieniężnych przez Wnioskodawcę małżonce w ramach prowadzonej działalności gospodarczej nie podlega opodatkowaniu.
Wraz z Mk nr 7/2011 prenumeratorzy otrzymali ujednolicony tekst ustawy o VAT uwzględniający zmiany wprowadzone od 1 kwietnia 2011 r. Kwietniowe zmiany wprowadzone w ustawie oraz rozporządzeniach wykonawczych zostały także skomentowane na łamach Mk nr 8/2011. Poniżej przedstawiamy przygotowane przez MF objaśnienia zmian wprowadzonych od kwietnia w przepisach VAT.
Czy rolnik ma możliwość odzyskania podatku od towarów i usług w systemie tego podatku i poza nim i czy ma możliwość zaliczenia tego podatku do kosztów kwalifikowanych w związku z realizowaną przez niego inwestycją finansowaną w ramach programu SAPARD?
Czy rolnik ma możliwość odzyskania podatku od towarów i usług w systemie tego podatku i poza nim i czy ma możliwość zaliczenia tego podatku do kosztów kwalifikowanych w związku z realizowaną przez niego inwestycją finansowaną w ramach programu SAPARD?
Czy rolnik ryczałtowy ma możliwość odzyskania podatku od towarów i usług w systemie tego podatku i poza nim i czy ma możliwość zaliczenia tego podatku do kosztów kwalifikowanych w związku z realizowaną przez niego inwestycją finansowaną w ramach programu SAPARD?
Czy rolnik ryczałtowy ma możliwość odzyskania podatku od towarów i usług w systemie tego podatku lub poza nim w związku z realizowaną przez niego inwestycją ?
Rolnik ryczałtowy nabył w dniu 28 kwietnia 2004 roku we Francji sieczkarnię. Dnia 1 maja 2004 roku przekroczył z w/w towarem granicę Polską. Podatnik pyta czy jest zobowiązany do zapłaty podatku czy też transakcja jest zwolniona.