Zaliczenie wydatków, o których mowa we wniosku do ukrytych zysków lub wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą.
Wstępna korekta przychodów i kosztów, kwalifikacja opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą (szkolenia, reprezentacja, alkohol, imprezy, upominki, kwiaty, wieńce, PFRON, samochody, podatek od wartości dodanej).
Czy Gminie będzie przysługiwało prawo do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją powyższego projektu?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania otrzymanego rabatu od Organizacji Płatniczych; sposobu udokumentowania otrzymanego rabatu od Organizacji Płatniczych; określenia momentu obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu otrzymanego rabatu od Organizacji Płatniczych; opodatkowania otrzymanego Wsparcia od Organizacji Płatniczych w postaci wypłaty środków pieniężnych; opodatkowania otrzymanego
Posłużenie się przez Użytkownika kodem rabatowym, które spowoduje wykonanie przez Wnioskodawcę usługi bez otrzymania z tego tytułu wynagrodzenia, nie spowoduje powstania u Wnioskodawcy przychodu podatkowego. Zatem, stanowisko Wnioskodawcy w zakresie braku powstania przychodu z tytułu posłużenia się przez użytkownika kodem rabatowym, które spowoduje wykonanie przez Wnioskodawcę usługi bez otrzymania
Czy po stronie klienta nabywającego towary Spółki w ramach sprzedaży premiowej powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia opodatkowanego podatkiem PIT, i czy dokonując sprzedaży Towarów A, B i C w ramach sprzedaży premiowej Spółka będzie zobowiązana do sporządzenia informacji, o której mowa w art. 42a Ustawy o PIT?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Korzystanie na jednakowych warunkach z programu lojalnościowego i z rabatów przy zakupie towarów lub usług przez nieograniczone grono osób nie powoduje powstania przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Kwota udzielonego rabatu nie stanowi również nagrody związanej ze sprzedażą premiową i nie podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem, o którym mowa w art. 30 ust.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
kwalifikacja podatkowa wydatków, które będą ponoszone przez Spółkę w związku z wypłatą rabatów na rzecz Kontrahentów jako kosztów pośrednio związanych z przychodami Spółki
Przychód z tytułu rabatów udzielanych w ramach programu rabatowego.
Korekta WNT na podstawie faktur korygujących wystawianych przez dostawców oraz na podstawie not kredytowych wystawianych przez podmiot pośredniczący przy udzielaniu rabatu.
Czy sprzedaż urządzeń infrastrukturalnych za kwotę 1 zł podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy Spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług koniecznych do wybudowania urządzeń infrastrukturalnych?
Czy są w całości kosztem uzyskania przychodu wydatki związane z organizacją i prowadzeniem programu przeznaczonego dla klientów dokonujących zakupów w sklepach Spółki, mającego na celu nagradzanie uczestników nabywających towary objęte programem kuponami uprawniającymi do uzyskania rabatu oraz informowanie ich o bieżących promocjach i wyprzedażach?
Pytanie Podatnika dotyczy zasad opodatkowania podatkiem od towarów i usług przyznanego Spółce rabatu dotyczącego importu towarów.
Na jakich zasadach można dokonać korekty podatku naliczonego przy imporcie towarów w przypadku udzielenia rabatu przez kontrahenta zagranicznego?