Skutki podatkowe otrzymania Premii Motywacyjnej w ramach Umowy ESOP zawartej ze Spółką 1 oraz Premii Motywacyjnej w ramach Umowy ESOP 2 zawartej ze Spółką 3.
Uznanie kwoty wypłacanej kontrahentowi za wynagrodzenie za świadczenie usług, obowiązek rozpoznania importu usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tych usług.
podatek od towarów i usług w zakresie określenia: czy Y będzie traktowana jako następca praw i obowiązków X w sytuacji aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa X na Y; czy Y będzie upoważniona do wystawienia faktur korygujących oraz do zwiększenia lub zmniejszenia podstawy opodatkowania z tytułu sprzedaży krajowej, wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów w przypadku wystąpienia
PIT - w zakresie skutków podatkowych powstałych po stronie klientów nieprowadzących działalności gospodarczej z tytułu otrzymania nagród związanych z akcjami promocyjnymi.
Obowiązki płatnika z tytułu objęcia pracowników globalną polityką wynagradzania, w ramach której w wyniku realizacji przyznanego instrumentu finansowego otrzymają świadczenie pieniężne (premię) w wysokości powiązanej z określonymi wskaźnikami bazowymi.
Nagrody/premie otrzymywane przez klientów w ramach akcji promocyjnych stanowią dla klientów Spółki przychód, który należy zakwalifikować do przychodu z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 w związku z art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym na ogólnych zasadach, przy zastosowaniu skali podatkowej. Na Spółce dokonującej
Moment powstania obowiązku podatkowego w sytuacji wypłaty premii pieniężnej na rzecz kontrahenta z Niemiec, nieskutkującej powstaniem importu usług.
prawo do korekty deklaracji VAT i odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wypłacane premie pieniężne zgodnie ze stanowiskiem zawartym w interpretacji ogólnej Ministra Finansów z dnia 30 grudnia 2004r. w czasie jej obowiązywania
Czy w sytuacji, w której należałoby wykazać kwotę odpowiadającą skorygowanemu podatkowi VAT należnemu, jako przychód podatkowy na gruncie ustawy o CIT w momencie otrzymania premii pieniężnej, Spółce naliczone zostaną odsetki za zwłokę w zapłacie podatku (pytanie oznaczone we wniosku Nr 4)?
Czy premie pieniężne (bonusy) wypłacane przez Spółkę Kontrahentom Zagranicznym powinny być uznane za wynagrodzenie za usługę świadczoną przez Kontrahenta Zagranicznego na rzecz Spółki a w konsekwencji czy Spółka powinna wykazać w Polsce import usług?
Obowiązek rozpoznania importu usług w zakresie bonusów (premii pieniężnych) wypłacanych kontrahentom zagranicznym za realizację określonego pułapu obrotów.
Otrzymujący premię kontrahenci niemieccy nie świadczą usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług. Skoro w przedmiotowej sprawie nie występuje świadczenie usług przez kontrahentów zagranicznych to nie może mieć miejsca import usług i tym samym Spółka nie ma obowiązku rozliczenia podatku należnego oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tego tytułu.
opodatkowanie bonusów (premii pieniężnych) wypłacanych kontrahentom zagranicznym.
Czy otrzymanie premii pieniężnej w przedstawionym stanie faktycznym należy rozpoznać dla celów podatku od towarów i usług jako otrzymanie wynagrodzenia za usługi, a jeżeli nie, to czy pomimo rozpoznania po dniu 1 stycznia 2008 r. premii pieniężnych jako wynagrodzenia za usługę Spółka uniknie konsekwencji zastosowania art. 88 ust. 3a pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług powołując w tym zakresie
Czy premia pieniężna wyliczona procentowo od określonego z góry umownie pułapu obrotów podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług VAT?
Czy Spółka prawidłowo nie rozlicza premii jako import usług i nie wykazuje ich w deklaracji VAT-7?Czy Zainteresowany prawidłowo, w związku z powyższym, wystawia notę uznaniową dla poszczególnych kontrahentów zagranicznych?
Czy wypłacone bonusy, premie pieniężne od umownie zrealizowanych wielkości zakupów u danego sprzedawcy są opodatkowane podatkiem od towarów i usług?
Czy potraktowanie noty jako rabatu z tytułu dokonanego importu jest prawidłowe?