Obowiązek zapłaty podatku VAT w związku z uznaniem auta za nowy środek transportu w świetle przepisów ustawy o VAT.
Czy powstaje po stronie odbiorcy należności obowiązek podatkowy w zakresie tzw. „podatku u źródła”, a tym samym po stronie Wnioskodawcy obowiązek płatnika tego podatku w związku z zapłatą należności za usługi: A. dostępu do portalu, B. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii w biurze podmiotu, C. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii poprzez stronę internetową, D. wynajmu pojazdów
Interpretacja indywidualna w zakresie zwiększenia podatku naliczonego o 100% podatku należnego z tytułu importu usług dzierżawy pojazdów oraz od innych wydatków związanych z eksploatacją dzierżawionych pojazdów.
Obowiązek sporządzenia deklaracji VAT-23 i opodatkowania przemieszczonych z Niemiec i Holandii na terytorium kraju dwóch samochodów, wcześniej nabytych w USA
Obowiązek zapłaty akcyzy od pojazdu importowanego z kraju trzeciego na terytorium Polski.
Czynność wymiany silnika w samochodzie osobowym nie jest wskazana w przepisach jako czynność opodatkowana podatkiem akcyzowym.
Możliwość zastosowania procedury VAT-marża dla sprzedaży pojazdu kolekcjonerskiego uprzednio zaimportowanego.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na rozliczenia wynikające z umowy zawartej pomiędzy leasingodawcami i importerem
Możliwości zastosowania procedury VAT marża dla sprzedaży pojazdów kolekcjonerskich uprzednio zaimportowanych.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia kwoty nabycia pojazdu przy zastosowaniu procedury VAT marża oraz braku rozpoznania importu usług, za które pobierane są opłaty: aukcyjna, za przygotowanie dokumentów pojazdu oraz pojazdu do odbioru, nie wykazywania ww. usług w deklaracji VAT-7 oraz informacji podsumowującej VAT-UE.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku złożenia do naczelnika urzędu skarbowego informacji, o której mowa w art. 103 ust. 5 ustawy i zapłaty podatku VAT w terminie wynikającym z art. 103 ust. 3 i 4 ustawy w związku z nabyciem harwestera, skiddera, klembanka i forwardera.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku złożenia do naczelnika urzędu skarbowego informacji, o której mowa w art. 103 ust. 5 ustawy i zapłaty podatku VAT w terminie wynikającym z art. 103 ust. 3 i 4 ustawy w związku z nabyciem dźwigu/żurawia samochodowego, betoniarki samochodowej, pompy do betonu, pompomieszalnika, mobilnej mieszalni pasz, wozidła i koparki.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu paliwa, akcesoriów samochodowych oraz z tytułu przejazdów autostradami, uznanie za import usług czynności, za które pobrano prowizje za przejazd autostradami, podstawa opodatkowania ww. czynności oraz obowiązek podatkowy dla czynności, za które pobrano prowizje.
Obowiązek zapłaty podatku z tytułu przemieszczenia pojazdu z innego państwa członkowskiego uprzednio zaimportowanego w tym kraju.
Czynności wykonane przez Wnioskodawcę polegające na dokonaniu inspekcji pojazdów w celu ich identyfikacji, oceny ich stanu faktycznego, weryfikacji zgłoszonych danych ze stanem faktycznym nie korzystają (od dnia 01 stycznia 2011r.) ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, określonego w art. 43 ust. 1 pkt 37 w związku z art. 43 ust. 13 ustawy o VAT.
Czy Wnioskodawca może skorzystać z prawa zwrotu części za zakup kasy fiskalnej, jeżeli została zakupiona i zgłoszona do Urzędu Skarbowego ponad 3 miesiące przed wszelką sprzedażą, mimo że Serwis zgłosił kasę w Urzędzie Skarbowym kilka dni po wpisanym terminie rozpoczęcia faktycznej działalności?
Czy Spółka będzie miała prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej przez kontrahenta dokumentującej świadczenie usług faktoringu ?