Opisany we wniosku zespół składników materialnych i niematerialnych tj. działalność w zakresie realizacji Inwestycji tj. kompleksu hotelowo-rekreacyjnego, na dzień podziału, nie będzie wypełniać wszystkich podstawowych przesłanek do uznania za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, bowiem nie będzie się cechował zdolnością do samodzielnego realizowania zadań gospodarczych
Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie
1. Czy przedstawione składniki majątkowe stanowią zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy podział Spółki będzie skutkował rozpoznaniem przychodu dla Spółki zgodnie z treścią art. 12 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy też zgodnie z art. 12 ust. 4 pkt 3h ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności przeniesienia składników majątku w ramach podziału przez wydzielenie Wnioskodawcy.
Obowiązek wystawienia deklaracji i informacji podatkowych w przypadku podziału przez wydzielenie dokonanego w trybie art. 529 § 1 pkt 4 ustawy Kodeks spółek handlowych.
Obowiązek wystawienia deklaracji i informacji podatkowych w przypadku podziału przez wydzielenie dokonanego w trybie art. 529 § 1 pkt 4) ustawy Kodeks spółek handlowych.
Kto (Bank Dzielony czy Bank Przejmujący), w okolicznościach przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego, powinien sporządzić i przesłać właściwemu organowi podatkowemu i/lub podatnikom informacje o wysokości przychodu (dochodu) uzyskanego przez podatników podatku dochodowego od osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (IFT-2R) w odniesieniu do wypłat
Interpretacja przepisów prawa podatkowego w zakresie obowiązków płatnika w związku z przejęciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Obowiązki płatnika w zakresie sporządzania deklaracji i informacji po podziale spółki akcyjnej przez wydzielenie.
Czy sprzedaż opisanej Nieruchomości nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług jako zorganizowana część przedsiębiorstwa?
Jeżeli w wyniku podziału spółki przez wydzielenie w ramach którego zarówno majątki wydzielane, tj. jednostka Office, jednostka Office, jak również majątek pozostający w P stanowią zorganizowane części przedsiębiorstwa, nie powstanie po stronie Spółki jako udziałowca spółki dzielonej, dochód z udziału w zyskach osób prawnych zgodnie z art. 10 ust 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.