Wstępna korekta przychodów i kosztów, kwalifikacja opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą (szkolenia, reprezentacja, alkohol, imprezy, upominki, kwiaty, wieńce, PFRON, samochody, podatek od wartości dodanej).
Jeżeli istotnie nabycie wierzytelności przez Wnioskodawcę od SAUK stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od wartości dodanej, to czynność ta będzie wyłączona z opodatkowania na podstawie art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy w związku z nowym stanowiskiem MF, sprzecznym z wydaną dla Spółki indywidualną interpretacją, kwota zagranicznego podatku od wartości dodanej, o zwrot którego Spółka występuje zgodnie z regulacjami VIII Dyrektywy, powinna zostać uznana przez Wnioskodawcę za koszt podatkowy w rozumieniu art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w momencie poniesienia wydatku, którego częścią jest podatek
1/Czy stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów tj. zakup samochodu używanego na terytorium innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej opodatkowanego przez dostawcę podatkiem od wartości dodanej na terytorium tego kraju na zasadach odpowiadających regulacjom zawartym w art. 120 ust. 4 ustawy o VAT tj. w systemie marży ?2/Czy wystąpi obowiązek rozliczenia podatku VAT od wewnątrzwspólnotowego
Podatnik świadczy usługi pośrednictwa polegające na wyszukiwaniu klientów dla niemieckiego kontrahenta, który posiada numer identyfikacyjny nadany w Niemczech. Zdaniem pytającego czynności te winny podlegać opodatkowaniu w Niemczech na mocy par. 4 ust. 1 i 2 Rozporządzenia MIn. Fin. z 27 kwietnia 2004 r. (Dz. U. nr97, poz. 970)