Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług czynności wniesienia przez Gminę aportem do Spółki majątku powstałego w ramach Inwestycji oraz II etapu Inwestycji oraz prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Inwestycji oraz II etapu Inwestycji.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wniesienia przez Gminę aportem do Spółki wskazanej infrastruktury kanalizacyjnej.
Opodatkowanie czynności wniesienia do Spółki aportem infrastruktury wytworzonej w ramach realizacji inwestycji oraz pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur zakupowych związanych z realizacją inwestycji.
opodatkowanie podatkiem VAT wniesienia wkładu niepieniężnego do Spółki w postaci budynków i budowli
zastosowanie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy do dostawy budowli oraz udokumentowania tej transakcji fakturą
w zakresie uznania czynności wniesienia infrastruktury do Spółki w formie aportu za dostawę towarów oraz świadczenie usług, określenia podstawy opodatkowania aportu wniesionego do Spółki i jej wyliczenia metodą "w stu", prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w ramach projektu
We wrześniu wchodzi w życie pierwszy pakiet zmian w przepisach VAT uchwalonych przez Sejm w kwietniu i lipcu 2019 r. W pakiecie znalazło się kilkanaście zmian, z których najpoważniejsza oznacza bezwzględną utratę prawa do zwolnienia podmiotowego z VAT przez podatników wykonujących niektóre rodzaje sprzedaży. Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem eksperta omawiającego wprowadzane zmiany.
Możliwości rezygnacji ze zwolnienia i wyborze opcji opodatkowania transakcji według 23% stawki podatku VAT oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej dostawę towarów.
Skutki podatkowe związane z nabyciem Strychu oraz późniejszej odsprzedaży wydzielonych z jego powierzchni lokali mieszkalnych.
skutki podatkowe związane z wniesieniem aportem nieruchomości objętych Inwestycją wraz z naniesieniami do Spółki prawa handlowego
Skutki podatkowe związane z wniesieniem wytworzonych w ramach Inwestycji środków trwałych do spółki prawa handlowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży udziałów we współwłasności działek.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, wynikającego z wystawionej przez Sprzedającego faktury dokumentującej sprzedaż Nieruchomości.
zwolnienie od podatku dostawy budynku usługowo-handlowego wraz z gruntem oraz korekty podatku naliczonego od zaniechanej inwestycji.
brak prawa do jednorazowej korekty podatku naliczonego w przypadku wygaszenia trwałego zarządu ustanowionego na nieruchomościach i wniesienia infrastruktury aportem do spółki
W zeszłym roku nabyłem grunt z niedokończoną elektrownią wiatrową, od której odliczyłem VAT. Teraz zamierzam sprzedać nieruchomość. Czy w takiej sytuacji mogę uznać, że grunt jest zabudowany, i zastosować zwolnienie? Dodam, że nie kontynuowałem budowy ani nie poczyniłem żadnych inwestycji na nieruchomości.
Czy na gruncie podatku od towarów i usług jako zarejestrowany czynny podatnik podatku od towarów i usług Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury wystawionej przez spółkę z o.o., która po zakończeniu umowy dzierżawy dokona rozliczenia poniesionych nakładów na wybudowanie budynku mieszkalnego typu szeregowiec w drodze wystawienia na Wnioskodawcę faktury
Wniesienie aportem przez Wnioskodawcę, przejętych od Związku Miasta i Gminy środków trwałych, do spółki komunalnej, będzie korzystało ze zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy o podatku od towarów i usług.
Zwolnienie od podatku czynności wniesienia aportem wskazanych odcinków infrastruktury wodno kanalizacyjnej do Z.