Orzeczenie Rejonowej Wojskowej Komisji Lekarskiej o zaliczeniu II grupy inwalidztwa w związku ze służbą wojskową oraz II grupy inwalidztwa z ogólnego stanu zdrowia nie jest dokumentem, o którym mowa art. 26 ust. 7d ustawy o podatku dochodowym od osób fizyczny i na podstawie tego dokumentu nie można dokonać odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Brak możliwości odliczenia od dochodu – w zeznaniu podatkowym za 2021 r., w ramach ulgi rehabilitacyjnej określonej w art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – wydatków na zakup miernika krzepliwości krwi wraz z paskami do pomiaru oraz poniesionych na zakwaterowanie i wyżywienie podczas przebywania w zakładzie rehabilitacji leczniczej i korzystania z rehabilitacji, gdyż
Możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych na adaptacje budynku mieszkalnego, tj. wymianę instalacji grzewczej z węglowej na gazową.
Czy Wnioskodawca może odliczyć wydatki poniesione na zakup samochodu osobowego dokonany w 2013 r., biorąc pod uwagę brzmienie art. 26 ust. 1 pkt 6 oraz ust. 7a pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, oraz Jego sytuację zdrowotną?
Czy podatnik, który posiada I grupę inwalidztwa związaną z niepełnosprawnością narządów ruchu, może w zeznaniu podatkowym za 2003 r., skorzystać z ulgi podatkowej określonej w art. 26 ust. 7a pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?