Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niespłaconych, wymagalnych i nieprzedawnionych wierzytelności pożyczkowych (kapitału pożyczki), które zostaną odpisane z ksiąg rachunkowych Wnioskodawcy jako nieściągalne.
w zakresie ustalenia prawa Wnioskodawcy do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów, wierzytelności z tytułu udokumentowanych jako nieściągalne zgodnie z postanowieniami art. 16 ust. 2 updop, wymagalnych, a niespłaconych pożyczek w części kapitałowej, które stanowią kredyt konsumencki w rozumieniu ukk w okresach: &̶ od 11 października 2015 r. do 21 lipca 2017 r. w przypadku wierzytelności wymagalnych
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty podatku naliczonego w związku z nieuregulowaniem.
Skutki podatkowe zastosowania ulg w spłacie należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny.
Czy wartość umorzonych lub przedawnionych zobowiązań z tytułu należności za najem komunalnych lokali mieszkalnych stanowi przychód dla dłużnika (osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej) podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i czy powinien być wykazany przez Wnioskodawcę w informacji PIT-8C.
Czy Spółdzielnia powinna sporządzić PIT-8C z podaniem kwoty nie zasądzonej (przedawnionej)?Czy Spółdzielnia powinna sporządzić PIT-8C z podaniem kwoty, na którą komornik wydał decyzję o nieściągalności?
Podatnik w roku 2004 wystawił fakturę VAT na kwotę netto 1500,00 zł i podatku VAT 330,00 dla Biura Spółka z o.o. Powyższa należność nie została przez firmę uregulowana pomimo monitów. Po ogłoszeniu upadłości Biura Podatnik zgłosił swoje wierzytelności w Sądzie oraz poinformował o zadłużeniu Syndyka. Syndyk Biura poinformował Podatnika iż "wierzytelność według stanu masy upadłości , nie będzie podlegała