Dotyczy uznania Spółki za podmiot dokonujący nabycia wewnątrzwspólnotowego aromatów zawierających alkohol etylowy oraz przemieszczenia aromatów na podstawie e-SAD.
Prawo do odliczenia podatku VAT z otrzymanej faktury dokumentującej nabycie kompleksowej usługi organizacji i produkcji imprezy.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej nabycie usługi organizacji szkolenia, konferencji, spotkania integracyjnego.
brak konieczności spełnienia dodatkowych warunków formalnych dla zastosowania zwolnienia od akcyzy, na podstawie art. 30 ust. 9 pkt 6 ustawy, alkoholu etylowego zawartego w nadzieniu; brak obowiązku dokonania zgłoszenia rejestracyjnego
Brak opodatkowania akcyzą alkoholu izopropylowego. Opodatkowanie akcyzą alkoholu etylowego użytego do nawilżania nitrocelulozy, w przypadku importu lub wewnątrzwspólnotowego nabycia nitrocelulozy, używanej do produkcji kosmetyków lub komponentów do ich produkcji.
odliczenie podatku akcyzowego od zepsutych win pochodzących z importu
opodatkowanie akcyzą aromatów przeznaczonych do wykorzystania w papierosach elektronicznych, w których składzie znajduje się alkohol etylowy
Uznania świadczonej usługi oprawy gastronomicznej za usługę kompleksową oraz braku obowiązku opodatkowania opłaty wstępnej.
Obowiązek uwzględnienia wartości podatkowej znaków akcyzy oraz wartości kosztu wytworzenia znaków akcyzy w podstawie opodatkowania z tytułu importu towarów tj. napojów alkoholowych importowanych w procedurze zawieszenia poboru akcyzy
W jakich ilościach można przewozić wyroby alkoholowe i tytoniowe bez podatku akcyzowego?
Czy ponoszone przez Spółkę wydatki na organizowanie imprez integracyjnych, o których mowa we wniosku, również w części dotyczącej wydatków na alkohol mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
Pytanie dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków, w szczególności na napoje alkoholowe przeznaczone do degustacji, jako związanych z działaniami o charakterze reklamowym.