brak rozpoznania przez Państwa importu usług w związku z rozliczeniem podziału marży
W przypadku, kiedy Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności gospodarczej będzie jedynie pośredniczyć w sprzedaży towarów handlowych (nie będzie dokonywał sprzedaży we własnym imieniu oraz nie będzie ich właścicielem), to przychodem uzyskanym z tego tytułu będzie wartość prowizji, którą stanowi różnica między kwotą przelaną na konto bankowe Wnioskodawcy od klienta, a kwotą przekazaną przez niego
Obowiązek naliczenia w przyszłości podatku VAT z tytułu importu usług oraz - Uprawnienie do uwzględnienia przedmiotowych usług jako elementu ceny nabycia obniżającego marżę podlegającą opodatkowaniu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie przychodu, podstawy do wyliczenia podatku oraz w zakresie podstawy zapisów w podatkowej księdze przychodów i rozchodów.
Brak rozpoznania przez Wnioskodawcę importu usług w związku z rozliczeniem podziału marży.
Nieuznania usług dodatkowych towarzyszących zakupowi samochodu używanego za import usług i braku obowiązku wykazywania ich w deklaracji VAT-7.
Pozarolnicza działalność gospodarcza w oparciu o model zwany dropshippingiem (przychody, podstawa do wyliczenia podatku, podstawa zapisów przychodów w podatkowej księdze przychodów i rozchodów).
Podatek od towarów i usług w zakresie obliczenia podstawy opodatkowania (marży) przy sprzedaży samochodu używanego oraz w zakresie importu usług z tytułu nabycia usług przygotowania dokumentów, przygotowania samochodu do transportu, transportu samochodu oraz prowizji dla serwisu aukcyjnego i wykazania ich w deklaracji VAT-7.
Brak możliwości zastosowania procedury VAT marża do sprzedaży motorów używanych.
Podatek od towarów i usług w zakresie wliczenia do kwoty nabycia stosowanej w celu wyliczenia podatku należnego z tytułu sprzedaży samochodu używanego objętego procedurą VAT-marża kwoty nabycia samochodu, kosztu poręczenia dokumentów, kosztu odbioru samochodu i transportu, w przypadku w którym usługa transportowa wykonana jest przez sprzedawcę samochodu, oraz niewliczenia do kwoty nabycia akcyzy i
Określenie kwoty nabycia stosowanej w celu wyliczenia podatku należnego z tytułu sprzedaży samochodu używanego objętego procedurą VAT-marża oraz rozpoznanie importu usług.
Określenie kwoty nabycia stosowanej w celu wyliczenia podatku należnego z tytułu sprzedaży samochodu używanego objętego procedurą VAT-marża oraz rozpoznanie importu usług
Ustalenie kwoty nabycia pojazdu, importu usług oraz ustalenia daty w celu przeliczenia wartości wyrażonej w walucie obcej na złote
zastosowanie procedury VAT marża do sprzedaży używanych samochodów osobowych
Sprzedaż samochodów zaimportowanych na terytorium innego niż Polska państwa członkowskiego nie będzie mogła być opodatkowana przy zastosowaniu procedury szczególnej VAT-marża, o której mowa w art. 120 ust. 4 ustawy.
Możliwość zastosowania procedury opodatkowania marży do transakcji dostawy samochodów importowanych.
Zastosowanie szczególnej procedury przy sprzedaży samochodu używanego zaimportowanego uprzednio na terytorium Niemiec
W odniesieniu do nabytego trofeum należy wskazać, że w sytuacji gdy przedmiotem sprzedaży na rzecz myśliwego będzie impreza turystyczna-polowanie i w cenę tej imprezy zostanie wkalkulowana wartość zdobytego trofeum, art. 119 ustawy będzie miał zastosowanie.
Opodatkowanie czynności związanych ze sprzedażą towarów na portalach aukcyjnych.
Czy w ramach promocji koszt drobnych upominków o wartości poniżej 100 zł na osobę w skali roku jest kosztem uzyskania przychodów? Spółka jako podwykonawca firmy P. Sp. z o.o. wykonuje prace usługowe na rzecz kontrahenta zagranicznego OM P. Przy realizacji usług marketingowych Podatnik ponosi koszty związane z organizacją spotkań z kadrą medyczną celem przekazania informacji o lekach-produktach OM P
1. Czy sposób wyliczania limitu kwoty obrotu, powodującej powstanie obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej jest prawidłowy?2. Czy będzie zobligowany do zainstalowania kasy rejestrującej od dnia 1.01.2007r. jeśli obroty przekroczą 40.000 zł w październiku 2006 r., ale do końca grudnia 2006 r. udział sprzedaży zwolnionej z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu
Czy do rocznego obrotu w stosunku do którego ustala się roczną proporcję odliczenia podatku VAT wlicza się:1. nabycie wewnątrzwspólnotowe, 2. import usług, 3. nabycie towarów, z tytułu którego podatnikiem jest nabywca.