Czy w przedstawionym stanie faktycznym, w przypadku transakcji rozliczanych w sposób nierzeczywisty, momentem uzyskania przychodu z tytułu kwoty rozliczenia transakcji forward lub opcji walutowej jest moment faktycznego otrzymania płatności, natomiast wydatek na nabycie opcji będzie stanowić koszt uzyskania przychodów w momencie rozliczenia opcji?
Czy Spółka jest zobowiązana do podatkowego rozliczenia zysku/straty wynikających z zamknięcia kontraktu terminowego w dniu jego zamknięcia pomimo braku faktycznej realizacji kontraktu rozumianej jako zapłata?
Czy Spółka jest zobowiązana do podatkowego rozliczenia zysku/straty wynikających z zamknięcia kontraktu terminowego w dniu jego zamknięcia pomimo braku faktycznej realizacji kontraktu rozumianej jako zapłata?
Jak przeliczać zobowiązania wyrażone w walutach obcych i różnice kursowe z tytułu ponoszenia wyrażonych w walutach kosztów delegacji pracowników? Spółka nabywa towary i usługi z krajów Unii Europejskiej, importuje towary z państw spoza Unii, na które otrzymuje dowód odprawy celnej JDA SAD, ponosi wydatki związane z delegacjami pracowników za granicę, sprzedaje do krajów Unii i eksportuje towar. 1472
Wspólnicy Spółki zwrócili się z zapytaniem czy powyższych przeliczeń dokonują prawidłowo tj. według prawidłowych dat.
Z jakiego dnia należy przyjąć kurs waluty w przypadku importu usług?
1. W jaki sposób należy ustalić moment powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do importu usług w sytuacjach wskazanych w punktach A i B?2. W jakim dniu powstaje obowiązek podatkowy z tytułu importu usług w odniesieniu do każdej z faktur, o których mowa w przykładach od 1 do 5?3. W jaki sposób należy ustalić moment, w którym Strona jest zobowiązana do wystawienia faktury wewnętrznej w sytuacjach
Co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów art. 12 ust. 2a i 15 ust. 1a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (j.t. Dz. U. z 2000 r. nr 54, poz. 654).
dot. zaliczenia przychodu w 2004 r.z transakcji wykonywanych na datę waluty za pośrednictwem X, osoby prawnej działającej pod prawem Królestwa Danii, oraz odsetek od depozytu złożonego na rachunku w ww. banku do przychodów z kapitałów pieniężnych opodatkowanych stawką 19 %
Spółka zwróciła się z wnioskiem o interpretację przepisów prawa podatkowego odnośnie zastosowania właściwego kursu przy przeliczaniu dokonanych zakupów z importu w walucie obcej.
1. Za który miesiąc (kwiecień czy maj 2004 r.) Spółka winna wykazać w deklaracji VAT-7 fakt dokonania zakupu, w sytuacji gdy faktura zakupu została wystawiona w dniu 21.04.2004 r., natomiast towar Spółka otrzymała 5.05.2004 r. (bez dokumentu SAD)?2. Z którego dnia powinien być zastosowany kurs USD do przeliczenia wartości zakupu na polskie złote?
Jaki kurs waluty stosować przy eksporcie i imporcie - czy kurs średni, czy też kursy celne? Urząd celny stoi na stanowisku, że kursy celne, a urząd skarbowy, że kursy średnie tak jak przy dostawach wewnątrzwspólnotowych.
Czy podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług usługi telekomunikacyjne, świadczone przez czeskiego podatnika na zasadach importu usług?Kiedy wystąpi obowiązek podatkowy związany z powyższymi usługami, jeżeli na fakturze nie określono terminu płatności?Według jakiego kursu NBP dokonać należy przeliczenia podstawy opodatkowania?
Pytanie Banku dotyczy obowiązków płatnika w zakresie obliczania i poboru zaliczki na podatek dochodowy od wypłat należności z tytułu transakcji w formie kontraktu terminowego typu forward.