Interpretacja
21.08.2023 Podatki

Czy środki pieniężne, które wpływały na rachunek bankowy na opłacenie kosztów przesyłki zakupionego towaru stanowią przychód z działalności gospodarczej w zakresie zryczałtowanego podatku dochodowego?

Interpretacja
30.11.2022 Podatki

Zakwalifikowanie do przychodów z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej otrzymywanych należności na pokrycie kosztów przesyłki.

Interpretacja
09.03.2015 Podatki

Jaka stawka podatkowa ryczałtu powinna mieć zastosowanie do kosztów wysyłki przy sprzedaży internetowej, które nie są wliczane w cenę towaru lecz naliczane odrębnie?

Interpretacja
22.05.2014 Podatki

Skoro przychód z dokonanej przez Wnioskodawczynię sprzedaży towarów podlega opodatkowaniu wskazaną we wniosku 3% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, to również ta część uzyskanego przychodu, która odpowiada należności otrzymanej od nabywców towarów tytułem kosztów wysyłki również podlega opodatkowaniu ww. stawką ryczałtu.

Artykuł

W dzisiejszych czasach znaczna część handlu odbywa się przez Internet, w szczególności z wykorzystaniem sklepów internetowych oraz aukcji internetowych. W artykule omawiamy zasady, na jakich podatkowo należy rozliczać taką sprzedaż.

Interpretacja
30.10.2012 Podatki

Opodatkowanie opłaty pocztowej w przypadku posiadania pełnomocnictwa do zawarcia umowy o świadczenie usług pocztowych w imieniu i na rachunek kupującego

Interpretacja
03.09.2012 Podatki

koszty przesyłki i opłaty transakcyjnej stanowią element świadczenia zasadniczego tj. sprzedaży towarów i usług

Interpretacja
27.08.2012 Podatki

Czy przekazane Wnioskodawczyni środki pieniężne na pokrycie zobowiązań kupującego względem Poczty Polskiej (zawarcie umowy w imieniu i na rzecz kupującego na podstawie pełnomocnictwa), stanowią podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
22.05.2012 Podatki

Koszty przesyłki ponoszone w związku ze sprzedażą towarów, wymienionych we wniosku zwiększają kwotę należną od nabywcy z tytułu dostawy tych towarów oraz winny być opodatkowane według stawki podatkowej właściwej dla realizacji sprzedaży

Interpretacja
13.02.2012 Podatki

Dot. sytuacji, w której sprzedawca, posiadający stosowne pełnomocnictwo od kupującego, działa w imieniu i na rzecz tego kupującego, podjęte przez sprzedawcę w tym zakresie działania nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług jako wykonywane przez pocztę państwową na rzecz nabywcy, działającego przez pełnomocnika, zaś pobrana przez sprzedawcę opłata jest wyłącznie zwrotem kosztów usługi

Interpretacja
20.12.2010 Podatki

Czy koszty usług pocztowych, którymi Spółka obciąża swoich klientów w związku z realizacją składanych przez nich zamówień, w sytuacji gdy nabywcy tych towarów upoważnią Spółkę do zawierania w ich imieniu i na ich rzecz umowy o świadczenie usług pocztowych, pozostają poza zakresem opodatkowania podatkiem VAT?

Interpretacja
29.11.2010 Podatki

1. Czy możliwe jest refakturowanie usług pocztowych z PKWiU 64.11? 2. Czy zamieszczenie na aukcjach Wnioskodawczyni klauzuli pełnomocnictwa o przeniesieniu kosztów przesyłki na sprzedającego upoważni ją do pominięcia kosztów przesyłki?

Interpretacja
23.02.2010 Podatki

Czy rozwiązania zaproponowane przez podatnika w zakresie ewidencjonowania kosztów przesyłek za towar jest prawidłowe i zgodne ze stanem prawnym?

Interpretacja
25.01.2010 Podatki

Czy w przedmiotowej sytuacji (zawarcie umowy pełnomocnictwa) przekazane środki pieniężne na pokrycie zobowiązania kupującego względem Poczty Polskiej stanowią przychód Wnioskodawcy, który powinienem wykazać w dziennym zestawieniu sprzedaży? Czy prawidłowe jest, że ewentualna nadpłata jest wpisywana w dziennym zestawieniu sprzedaży w rubryce 3%?

Interpretacja
17.05.2007 Podatki

Czy do usługi doradczej zastosować art. 15 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2006 r., czy od 1 stycznia 2007 r.? Do jakiego okresu rozliczeniowego zaliczyć koszt z tytułu wynagrodzenia za usługę doradczą, gdy usługa została zrealizowana w 2006 r., a faktury VAT za usługę Spółka otrzymała w 2006 r. i lutym 2007 r.? Zarząd uznał za możliwe ogłoszenie

Interpretacja
10.07.2006 Podatki

Zamierzam prowadzić działalność gospodarczą polegającą głównie na kupnie - sprzedaży towarów za pomocą aukcji internetowych w kraju i zagranicą. Wątpliwość sprowadza się do ustalenia czy umowa cywilnoprawna dotycząca zakupu towaru od osoby fizycznej oraz dowód opłaty pocztowej i opłaty bankowej stanowią podstawę zapisów dotyczących zakupu w podatkowej księdze przychodów i rozchodów ?