Czynności realizowane przez Wnioskodawcę, stanowiące ustawowy zakres jego działania w zakresie zamieszczania wymaganych przez przepisy prawa ogłoszeń i informacji, za które pobierane są opłaty przewidziane odrębnymi przepisami prawa, których wysokość ustalona jest na podstawie Uchwały, nie spełniają definicji świadczenia usług
Ustalenie, czy spis inwentarza wydany przez komornika, z którego wynika, że brak jest majątku dłużnika, stanowi dokument, o którym mowa w art. 16 ust. 2 pkt 1 updop i Bank na jego podstawie może udokumentować nieściągalność wierzytelności w związku z art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. b updop.
We wrześniu wchodzi w życie pierwszy pakiet zmian w przepisach VAT uchwalonych przez Sejm w kwietniu i lipcu 2019 r. W pakiecie znalazło się kilkanaście zmian, z których najpoważniejsza oznacza bezwzględną utratę prawa do zwolnienia podmiotowego z VAT przez podatników wykonujących niektóre rodzaje sprzedaży. Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem eksperta omawiającego wprowadzane zmiany.
Udokumentowanie nieściągalności wierzytelności na podstawie sporządzonego przez komornika spisu inwentarza, z którego będzie wynikać, że brak jest odpowiedniego, w stosunku do wierzytelności Banku, majątku dłużnika, jako spełniającego wymogi określone w art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. b w zw. z art. 16 ust. 2 pkt 1 Ustawy o CIT.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży infrastruktury.
Czy w przypadku, gdy osoba, której dotyczy zapytanie Komornika Sądowego nie figuruje w rejestrach i ewidencjach Urzędu Skarbowego, do którego skierowano zapytanie i Urząd ten nie dysponuje żadnymi informacjami na temat tej osoby, zasadne jest pobranie od Komornika składającego zapytanie opłaty za udzielenie informacji o braku informacji o osobie, której zapytanie dotyczy?
Czy zasądzone wyrokiem sądu zaległe wynagrodzenie należy uwzględnić w rocznym rozliczeniu podatku?
Czy w informacji PIT-11 należy ująć wynagrodzenie ze stosunku pracy pobrane przez komornika z rachunku bankowego pracodawcy?