W przypadku odpłatnego zbycia udziałów w spółce serii A ostatecznie uzyskanych w wyniku konwersji udziałów serii D(...) objętych za wkład pieniężny, Wnioskodawca będzie uprawniony do uznania za koszt uzyskania przychodu całej kwoty wkładu pieniężnego faktycznie uiszczonej za objęte udziały serii D(...).
Skutki podatkowe na gruncie VAT związanych z zawarciem kontraktów hedgingowych (zabezpieczających wahania cen instrumentów finansowych i walut).
W zakresie ustalenia, czy w związku z rozliczeniami pochodnych instrumentów finansowych realizowanych przez Centralę na rzecz rozliczeń Spółki realizowanych w ramach Systemu, powstałe po stronie Wnioskodawcy dochód bądź odpowiednio strata na realizacji kontraktu, tj. wynik na realizacji kontraktu, będą stanowić dla Spółki przychody podatkowe bądź odpowiednio koszty podatkowe z realizacji instrumentu
dotyczy ustalenia, czy: - opisane we wniosku: - Różnice kursowe z realizacji forwardów, - Różnice kursowe z realizacji opcji, - Wynik z kontraktów nierzeczywistych, - Efekty wyceny forwardów, - Efekty wyceny opcji powinny stanowić element kalkulacyjny dochodu opodatkowanego na zasadach ogólnych, niekorzystającego ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT, - mając
Czy w odniesieniu do nierzeczywistych instrumentów pochodnych (tj. kontraktów forward oraz opcji walutowych bez faktycznej dostawy waluty), przychód z tytułu tych instrumentów powstaje zgodnie z art. 12 ust. 3e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. z chwilą otrzymania zapłaty?
Podstawą opodatkowania w transakcjach dotyczących instrumentów finansowych takich jak: opcje walutowe, FX forward, FX SWAP, IRS, CIRS, FRA, CAP, jest wynik na transakcjach danego typu zrealizowany w danym okresie rozliczeniowym, czyli wysokość dodatnich przepływów finansowych pomniejszona o wysokość ujemnych przepływów finansowych w danym okresie rozliczeniowym dla danej kategorii instrumentów pochodnych
W zakresie wystawienia faktury wewnętrznej dla importu usługi wymiany walut obejmującej forwardy i swapy walutowe
ustalanie obrotu w przypadku transakcji na instrumentach pochodnych
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do przychodów lub kosztów uzyskania przychodów wyników wycen instrumentów pochodnych typu Forward, przy stosowaniu metody ustalania różnic kursowych wg przepisów o rachunkowości.
Należy stwierdzić, iż z tytułu wymiany walutowej środków pieniężnych nie stanowiących majątku związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą lub z działem specjalnym produkcji rolnej powstaje u Wnioskodawcy przychód ze źródła przychodów z kapitałów pieniężnych, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Dochód uzyskany z tego tytułu należy ustalić w oparciu
Powstanie obowiązku podatkowego oraz uwzględnienie obrotu z tytułu transakcji terminowych i transakcji wymiany walut przy ustalaniu współczynnika, o którym mowa w art. 90 ust. 2 ustawy o VAT.
Powstanie obowiązku podatkowego oraz uwzględnienie obrotu z tytułu transakcji terminowych i transakcji wymiany walut przy ustalaniu współczynnika, o którym mowa w art. 90 ust. 2 ustawy o VAT.
Ustalenie obrotu jako kwoty wynagrodzenia w postaci kwoty należnej dla Banku kalkulowanej jako różnica cen ustalonego w umowie instrumentu bazowego, na moment wykonania kontraktu FRA, premii należnej dla Banku na moment wystawienia opcji oraz dodatniego wyniku (marży) pomiędzy przychodami i kosztami wynikającego z płatności swapowych w danym okresie rozliczeniowym, w przypadku instrumentów lRS i CIRS
Ustalenie podstawy opodatkowania dla transakcji na pochodnych instrumentach finansowych
CIT - w zakresie możliwości zaliczenia w przedstawionym stanie faktycznym do kosztów uzyskania przychodów ujemnego wyniku z nierzeczywistego rozliczenia transakcji forward oraz określenia momentu uwzględnienia tych kosztów w rachunku podatkowym
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podatkowych różnic kursowych ustalanych na podstawie przepisów o rachunkowości.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, przychód Banku z tytułu zwrotu kosztu zamknięcia transakcji na rynku finansowym dla celów podatkowych powstanie w momencie faktycznego otrzymania płatności od klienta?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, przychód Banku z tytułu zwrotu kosztu zamknięcia transakcji na rynku finansowym dla celów podatkowych powstanie w momencie faktycznego otrzymania płatności od klienta?
Czy wynik na transakcjach forward (w sytuacji Spółki poniesiona strata), Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w momencie dokonania zapłaty do banku kwoty rozliczenia z tytułu transakcji Forward (tj. że kwota poniesionej straty w kwocie 5.352.000 PLN stanowi po stronie Spółki koszt podatkowy)?