Ustalenie czy Inwestycje stanowią długoterminowy projekt z zakresu infrastruktury publicznej oraz czy przy wyliczaniu nadwyżki kosztów finansowania dłużnego Spółka ma prawo nie uwzględniać kosztów od kredytów otrzymanych od banków i kosztów finansowania dłużnego otrzymanego od podmiotów powiązanych, a wykorzystywanych przez Spółki jawne do sfinansowania Inwestycji.
Dotyczy obowiązków podatkowych w zakresie produkcji i zużycia energii elektrycznej, wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej o mocy nieprzekraczającej 1 MW.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wprowadzenia do sieci energetycznej wyprodukowanej energii elektrycznej, określenie podstawy opodatkowania tej czynności i określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla czynności wyprodukowania energii elektrycznej w instalacji fotowoltaicznej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od nabycia instalacji fotowoltaicznych.
Prawo do odliczenia podatku VAT od czynności związanych z realizacją projektu.
Uznanie wprowadzania do sieci energii elektrycznej wyprodukowanej w mikroinstalacjach powstałych w wyniku realizacji Projektu za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego, określenie podstawy opodatkowania ww. czynności oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Projektu w zakresie montażu mikroinstalacji
Zawarcie umowy typu vPPA dot. energii elektrycznej oraz sprzedaży gwarancji pochodzenia.
Dotyczy ustalenia, czy przejściowa nadwyżka energii wytworzona przez Wnioskodawcę przy użyciu instalacji fotowoltaicznej stanowi przychód do opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy realizowana przez Spółkę Inwestycja stanowi długoterminowy projekt z zakresu infrastruktury publicznej, o którym mowa w art. 15c ust. 8-10 Ustawy CIT, który pozwoliłby Spółce nie uwzględniać kosztów finansowania dłużnego, wynikających z kredytów (pożyczek) a dotyczących Inwestycji, przy wyliczaniu nadwyżki kosztów finansowania dłużnego?
Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie
Uznanie, że Spółka korzysta ze zwolnienia na podstawie § 5 rozporządzenia w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego oraz brak obowiązku składania deklaracji AKC-KZ.
Ustalenie czy wprowadzenie do sieci energetycznej przez Gminę prądu, który zostanie wyprodukowany w Instalacjach zamontowanych na gruncie przy Budynku, będzie stanowiło odpłatną dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT; - Ustalenie, czy Gminie będzie przysługiwać prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z zakupem i montażem Instalacji na gruncie
Dotyczy zwolnienia od akcyzy energii elektrycznej wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej.
Brak obowiązku rejestracji w Centralnym Rejestrze Podmiotów Akcyzowych i brak obowiązku zapłaty akcyzy w zakresie zużycia energii elektrycznej.
Ustalenia miejsca opodatkowania nabywanych towarów i usług związanych z wystawianiem się Spółki na targach oraz obowiązek rozliczenia podatku VAT z tytułu importu usług.
Dotyczący obowiązku zapłaty podatku akcyzowego w związku ze zużyciem wyprodukowanej energii i obowiązku rejestracji jako podatnik podatku akcyzowego.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kosztów za prąd, gaz (ogrzewanie), podatku od nieruchomości, abonamentu za internet stacjonarny w proporcji powierzchni biura do całej powierzchni nieruchomości.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez wykonawcę.
21 października 2022 r. MF poinformowało o udostępnieniu zaktualizowanej wersji testowej Aplikacji Podatnika KSeF. Umożliwia ona m.in. wystawianie i odbieranie faktur z KSeF oraz podgląd faktur. Aktualizacja uwzględnia uwagi i sugestie zgłoszone podczas testów. Od 1 stycznia 2023 r. będą obowiązywać nowe, minimalne stawki podatku od środków transportowych. Nowe stawki będą wyższe od obowiązujących
Obowiązki płatnika w związku z wypłaceniem pracownikom dodatkowych świadczeń z tytułu pracy zdalnej.
obowiązki płatnika w zakresie wypłaconego ekwiwalentu z tytułu używania internetu, energii elektrycznej i wyposażenia w czasie pracy zdalnej
Koszty uzyskania przychodów odsetki od kredytu, wydatki eksploatacyjne i na wyposażenie biura z wydzielonej części budynku mieszkalnego na prowadzenie działalności.
Koszty uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości z tytułu zużycia prądu i gazu budowlanego oraz zagospodarowania terenu zielonego, a także wynajmu kontenerów biurowych wraz z wyposażeniem w stoły i krzesła oraz wykupu polisy ubezpieczeniowej.