Brak prawa do odzyskania podatku w związku z realizacją inwestycji.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją operacji
Brak prawa do całkowitego bądź częściowego obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur.
‒ Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki na realizację Inwestycji Drogowej/Układu Komunikacyjnego, ‒ Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania przez Spółkę na rzecz Gmin nakładów poniesionych w związku z realizacją Inwestycji Drogowej/Układu Komunikacyjnego na gruncie należącym do Gmin.
Gmina nie będzie miała możliwości odzyskania podatku od towarów i usług w związku z realizacją inwestycji.
Nie będą Państwo mieli prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w stosunku do wydatków poniesionych na realizację zadania pn.: „(...)”, gdyż nie zostanie spełniony jeden z warunków określonych w art. 86 ust. 1 ustawy, jakim jest związek nabywanych towarów i usług z wykonywaniem czynności opodatkowanych.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków ponoszonych zarówno w trakcie realizacji inwestycji pn. „(…)”, jak i po jej zakończeniu.
Brak możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wykazanego w fakturach dokumentujących wydatki na roboty budowlane związane z realizacją zadania.
Skutki podatkowe zrzeczenia się odszkodowania przysługującego na skutek wywłaszczenia prawa własności i użytkowania wieczystego działek.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania nakładów na infrastrukturę kolejową
Gminie nie będzie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją Inwestycji.
Możliwość odliczenia podatku VAT w związku z realizacją inwestycji pn. Przebudowa drogi gminnej".
Prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub ubiegania się o jego zwrot w związku z realizacją inwestycji polegającej na przebudowie dróg gminnych.
Możliwość zwrotu podatku naliczonego w związku z realizacją zadania polegającego na budowie obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej.
Prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji polegającej na przebudowie dróg gminnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia podatku VAT w związku z realizacją inwestycji pn. Przebudowa drogi gminnej ().
Czy i w którym momencie koszty, jakie poniesie Wnioskodawca na remont Drogi będą stanowiły dla niego koszty uzyskania przychodów?
Gmina nie ma prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, wynikającą z faktur dokumentujących zakup towarów i usług służących realizacji przedmiotowej inwestycji polegającej na przebudowie drogi gminnej w ramach programu PROW 2014-2020.
czy koszty budowy drogi dojazdowej na gruncie stanowiącym własność jednostki samorządu terytorialnego są kosztem okresu, w którym zostały poniesione?
Czy poniesiony przez Spółkę wydatek na naprawę drogi gminnej będzie stanowił dla niej koszt uzyskania przychodu zmniejszający podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym w dacie poniesienia kosztu, czy też wydatek ten należy traktować, jako inwestycję w obcym środku trwałym w rozumieniu art. 16a ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: ustawa pdop)?
Czy wydatki poniesione przez Spółkę na dofinansowanie inwestycji opisanej we wniosku będą stanowiły dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w dacie przekazania środków pieniężnych na rachunek bankowy Gminy?
1. Czy wydatki poniesione przez Spółkę na dofinansowanie inwestycji zgodnie z zawartym porozumieniem będą stanowiły koszt uzyskania przychodu? 2. Czy Spółka będzie miała prawo zaliczyć przekazane kwoty na dofinansowanie Inwestycji w dacie poniesienia wydatków (przekazania środków pieniężnych)?
1. Czy wydatek poniesiony przez Spółkę w wysokości 100.000,00 zł, na podstawie umowy porozumienia z Gminą i Miastem X na przebudowę istniejącej drogi należy uznać w całości za koszt uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy przedmiotowe koszty stanowią koszty pośrednio związane z przychodami, które zgodnie