W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych nabycia lokalu mieszkalnego.
Ustalenie czy istnieje możliwość odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej wydatków bez posiadania dokumentu końcowego odbioru domu oraz gdy faktury są wystawione na współmałżonka, z którym nie ma rozdzielności majątkowej.
Ocena możliwości odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej całości wydatków na zakup i instalację pompy ciepła oraz fotowoltaiki, także poniesionych przez pozostałych współwłaścicieli.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kosztów za prąd, gaz (ogrzewanie), podatku od nieruchomości, abonamentu za internet stacjonarny w proporcji powierzchni biura do całej powierzchni nieruchomości.
Zasadność skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej w związku z wydatkami na nowo wybudowany budynek mieszkalny.
zastosowanie 8% stawki podatku VAT dla kompleksowej instalacji ogrzewania budynku mieszkalnego z wykorzystaniem gruntowej pompy ciepła, w przypadku gdy część instalacji znajduje się poza budynkiem
Od dnia 01.01.2008r. preferencyjną stawką podatku w wysokości 7% objęta jest jedynie sprzedaż budynków mieszkalnych jednorodzinnych, natomiast sprzedaż obiektów budowlanych infrastruktury towarzyszącej związanej z tymi budynkami, a także sprzedaż garażu wolnostojącego podlega opodatkowaniu stawką podstawową w wysokości 22%.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej wykonuję roboty budowlane na budowie domu jednorodzinnego z basenem i garażem. Czy do fakturowania zastosować stawkę VAT 7%, PKOB-11 dla całego obiektu (dom jednorodzinny z basenem i garażem) wraz z przyłączami infrastruktury technicznej, czy też z budynku wydzielić część mieszkalną z przyłączami infrastruktury technicznej, dla której przyjmie się stawkę