W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych nabycia lokalu mieszkalnego.
Ustalenie czy istnieje możliwość odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej wydatków bez posiadania dokumentu końcowego odbioru domu oraz gdy faktury są wystawione na współmałżonka, z którym nie ma rozdzielności majątkowej.
Ocena możliwości odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej całości wydatków na zakup i instalację pompy ciepła oraz fotowoltaiki, także poniesionych przez pozostałych współwłaścicieli.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kosztów za prąd, gaz (ogrzewanie), podatku od nieruchomości, abonamentu za internet stacjonarny w proporcji powierzchni biura do całej powierzchni nieruchomości.
korekta pierwotnie odliczonego podatku naliczonego z tytułu nabytych towarów i usług w związku ze zmianą przeznaczenia Inwestycji na cele osobiste, podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT przekazania Inwestycji oraz Gruntu do majątku prywatnego.
Zasadność skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej w związku z wydatkami na nowo wybudowany budynek mieszkalny.
Wnioskodawcy przysługuje prawo odliczenia w rozliczeniu rocznym składanym za 2020 r., w ramach ulgi termomodernizacyjnej wskazanej w art. 26h ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, do wysokości limitu, tj. 53 000 zł, wydatków poniesionych w 2020 r. na modernizację ogrzewania polegającą na likwidacji pieca węglowego wraz z ogrzewaczem wody, i montażu pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej
Brak możliwości skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej - regulacje określające warunki korzystania z ulgi termomodernizacyjnej wykluczają jej stosowanie w przypadku wydatków poniesionych na materiały budowlane, urządzenia i usługi związane z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku mieszkalnym jednorodzinnym będącym w budowie - odliczenie dotyczy wyłącznie budynków już wybudowanych
Brak możliwości skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej - regulacje określające warunki korzystania z ulgi termomodernizacyjnej wykluczają jej stosowanie w przypadku wydatków poniesionych na materiały budowlane, urządzenia i usługi związane z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku mieszkalnym jednorodzinnym będącym w budowie; odliczenie dotyczy wyłącznie budynków już wybudowanych
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu
Możliwość odliczenia wydatków poniesionych w ramach ulgi termomodernizacyjnej (instalacja kolektora słonecznego)
W zakresie określenia stawki podatku VAT dla sprzedaży domu jednolokalowego oraz lokalu w domach dwulokalowych wraz z gruntem oraz elementami dodatkowymi podjazdem, ogrodzeniem, wiatą śmietnikową, przyłączami do sieci przesyłowych.
Brak prawa do odzyskania podatku od wydatków poniesionych na realizację operacji.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub otrzymania zwrotu różnicy podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. Utworzenie oraz wyposażenie Dziennego Domu Seniora.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku prawa do odzyskania w całości lub w części podatku VAT w związku z realizacją projektu pn.: Zakup wyposażenia i podwyższenie standardu technicznego ().
Zwolnienie z opodatkowania przychodu z tytułu sprzedaży nieruchomości.
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przy realizacji projektu polegającego na przebudowie obiektów instytucji kultury
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów opłaty stałej za zarządzanie portfelem instrumentów finansowych oraz prowizji od nadwyżki wartości portfela ponad benchmark, pobieranych w związku ze świadczeniem usługi maklerskiej zarządzania portfelami.
Przychód ze sprzedaży 1/2 udziału w nieruchomości nabytego w 2000 r. nie podlega opodatkowaniu z uwagi na upływ pięcioletniego terminu licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie. Natomiast dochód ze sprzedaży 1/2 udziału w spółdzielczym prawie do lokalu mieszkalnego B, który zostanie nabyty w 2011 r. w drodze darowizny podlegać będzie opodatkowaniu 19% podatkiem dochodowym, zgodnie
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, w przypadku, realizacji transakcji bez zlecenia przychód ze sprzedaży papierów wartościowych będzie podlegał opodatkowaniu, a wydatki na nabycie papierów wartościowych będą stanowić koszt uzyskania przychodów z ich odpłatnego zbycia?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, w przypadku, gdy na realizacji transakcji po cenie innej niż ustalona z klientem, Spółka osiągnęła zysk, to stanowi on dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu, natomiast w przypadku, wystąpienia straty, stanowi ona koszt uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, w przypadku, gdy na realizacji transakcji po cenie innej niż ustalona z klientem, Spółka osiągnęła zysk, to stanowi on dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu, natomiast w przypadku, wystąpienia straty, stanowi ona koszt uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?