Obowiązek podatkowy dotyczący rozliczenia w Polsce dochodów uzyskiwanych w Irlandii.
Ustalenie limitu odliczenia, o którym mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o CIT, dla podatku u źródła zapłaconego za granicą poprzez ustalenie proporcji kwoty Przychodu Osiągniętego w Indiach w danym roku podatkowym do kwoty Dochodu Całkowitego, a następnie odniesienie tak ustalonej proporcji do kwoty Podatku od Dochodu Całkowitego.
W celu uniknięcia podwójnego opodatkowania do dochodów uzyskanych w 2021 r. z Kenii może Pan zastosować metodę o unikaniu podwójnego opodatkowania (metodę odliczenia proporcjonalnego). Dochód należy rozliczyć w zeznaniu PIT-36L składanym za 2021 r., zgodnie z art. 30c ust. 4 ustawy o PIT, tj. od podatku obliczonego od łącznego sumy dochodów może Pan odliczyć kwotę równą podatkowi zapłaconemu w Kenii
Uznaję, że Pan jako rezydent Danii nie będzie posiadać zakładu na terytorium Polski. Dania jest głównym miejscem Pana aktywności w ramach prowadzonej działalności. Całość czynności i aktywności zawodowej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wykonuje Pan w Danii zdalnie za pośrednictwem posiadanego w tym kraju zestawu komputerowego.
W zakresie opodatkowania dodatków rodzinnych otrzymywanych z Irlandii
Opodatkowanie świadczenia dla owdowiałego rodzica i niepełnoletnie dzieci wypłacanego z Irlandii.
Czy musi Pani wykazywać taki dochód w rocznym zeznaniu podatkowym i czy podlega on opodatkowaniu? Czy ma Pani prawo odliczyć potrącony przez zagranicznego kontrahenta podatek za granicą w rozliczeniu podatkowym za rok, w którym nastąpiło potrącenie podatku? Czy w przypadku rozpoczęcia działalności gospodarczej innej niż ukierunkowana na kręcenie materiału stockowego, przychody uzyskane z tytułu udostępniania
Czy w świetle przedstawionych dokumentów, przepisów prawnych i interpretacji organów podatkowych Bank zasadnie potrąca z otrzymanych przez Wnioskodawczynię świadczeń zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, traktując je jako zwykłe renty i emerytury otrzymywane z zagranicy?
Dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę jako wygrane w zakładach wzajemnych urządzanych i prowadzonych na terytorium Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji i Belgii przez uprawniony podmiot na podstawie przepisów o grach hazardowych obowiązujących w państwie członkowskim Unii Europejskiej na mocy zawartych umów o zapobieganiu podwójnemu opodatkowaniu, stanowią przychód podlegający opodatkowaniu w Polsce
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów zagranicznych
Czy zasiłek dla osób poszukujących pracy wypłacany przez Irlandię powinien być wykazany w zeznaniu PIT-36 za 2010 r. jako dochody osiągnięte za granicą?
Czy Wnioskodawca podlega w Polsce ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, t.j. czy posiada status nierezydenta podatkowego w Polsce?
należy stwierdzić, iż przychody uzyskane w Polsce przez artystów z krajów: Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Austria, Włochy, podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Natomiast przychody uzyskane w Polsce przez artystów ze Stanów Zjednoczonych Ameryki nie podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym, gdyż żadna z tych osób fizycznych nie przebywała
Opodatkowanie dochodu z tytułu udostępnienia własnych aplikacji mobilnych przez internet i powierzchni reklamowej w mobilnej aplikacji dla podmiotu zagranicznego.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym Wnioskodawca musi złożyć w urzędzie skarbowym w Polsce PIT 36 w związku z osiągniętymi dochodami w Islandii?
Czy przedstawiony sposób obliczenia limitu jest prawidłowy oraz czy prawidłowo przyjęto do obliczenia wysokości limitu dochód i od tego dochodu obliczono podatek, czy też limit powinien zostać wyliczony od podatku obliczonego od podstawy opodatkowania?
zwraca się Pan z prośbą o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego odnośnie opodatkowania w/w dochodów podatkiem dochodowym od osób fizycznych.