Wydanie interpretacji w zakresie ustalenia czy w związku ze zmianą przeznaczenia Inwestycji (Infrastruktury wodno-kanalizacyjnej) Gminie przysługuje prawo do korekty podatku naliczonego (korekta wieloletnia 1/10 podatku) oraz w jakim okresie.
Wnioskodawca będzie mógł, mimo dokonania korekty deklaracji VAT po upływie 3 miesięcy od upływu miesiąca, w którym w odniesieniu do nabytych towarów i usług upłynął obowiązek podatkowy, odliczyć podatek naliczony z tytułu transakcji importu usług, wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz transakcji krajowych objętych mechanizmem odwrotnego obciążenia w tym samym okresie rozliczeniowym, w którym wykazany
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych oraz bieżących dotyczących sali sportowej wraz ze świetlicą.
Złożenie przez Wnioskodawcę korekty deklaracji w terminie późniejszym niż 3 miesiące od upływu miesiąca, w którym w odniesieniu do nabytych usług powstał obowiązek podatkowy, nie uprawnia go do dokonania odliczenia podatku naliczonego w tym samym okresie rozliczeniowym, w którym jest on zobowiązany do rozliczenia podatku należnego.
Prawo do odliczenia całości podatku VAT naliczonego związanego z realizacją Inwestycji oraz sposób tego odliczenia.
1) Czy Wnioskodawca prawidłowo postąpił, nie wykazując w informacjach PIT-11 za rok 2016 zapłaconych przez spółkę różnic w podatku dochodowym i w składkach zus, które to powinny zostać sfinansowane przez pracowników a w rzeczywistości zostały pokryte w całości przez pracodawcę, natomiast ujął je jako przychody z nieodpłatnych świadczeń w wystawionych dla tych pracowników deklaracjach PIT-8C za rok
w zakresie dokonania korekty deklaracji oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktur korygujących
w zakresie dokonania korekty deklaracji oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktur korygujących
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności udostępnienia świetlic w sposób A i B oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami inwestycyjnymi i bieżącymi ponoszonymi na świetlice.
prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z rozbudową stacji uzdatniania wody (stan faktyczny).
prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z budową sieci wodociągowych i sieci kanalizacyjnej (zdarzenie przyszłe).
Czy informacje korygujące PIT-11 zostały przez Płatnika sporządzone prawidłowo, a w szczególności czy w informacjach tych zostały wykazane w prawidłowej wysokości kwoty zaliczek na podatek dochodowy, tj. bez uwzględnienia kwoty zaległości podatkowej za lata 2011 i 2012 zapłaconej przez Płatnika w kwietniu 2013 r.?Czy Płatnik postąpił prawidłowo wpłacając do właściwego dla siebie urzędu skarbowego w
prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją inwestycji pn. ., poniesionego od początku realizacji inwestycji
Wnioskodawca zamierza odliczyć VAT wynikający z deklaracji SAD z dnia 19 października 2007 r. w deklaracji VAT7 za miesiąc październik 2007 r. składanej w miesiącu listopadzie 2007 r. Czy dobrze? Bowiem Zainteresowany traktuje zakup płytki z opcją programu 3D do ultrasonografu Apogec 3500, jako zakup towaru, a nie import usług.
Czy Zainteresowanemu przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT zapłaconego na podstawie otrzymanych decyzji Naczelnika Urzędu Celnego w G. Wlkp.? Jeżeli tak to w jakim terminie?
Czy nowy pracodawca może złożyć korekty dokumentów za okres prowadzenia działalności przez poprzedniego płatnika i czy należy korygować deklaracje PIT-4 i informację PIT-11 oraz za jaki okres, w przypadku zwrotu zasiłku na zagospodarowanie w kwocie netto przez byłego pracownika.
Czy w opisanym stanie faktycznym:- w związku z brzmieniem art. 81 ustawy Ordynacja podatkowa możliwe jest dokonanie korekty deklaracji VAT - 7 za maj 2003r. oraz zwiększającej kwotę eksportu do równowartości w złotych kwoty 750.000 euro oraz za marzec 2005r. zmniejszającej odpowiednio uprzednio wykazaną kwotę dostawy wewnątrzwspólnotowej,- powyższe korekty deklaracji spowodują konieczność skorygowania
Czy płatnik ma obowiązek sporządzenia korekty PIT-11 w przypadku, gdy w pierwszej wersji informacji błędnie zakwalifikowano przychody z udziału w organach stanowiących osób prawnych?
Z jaki okres należy dokonać korekty podatku VAT z tytułu sprzedaży specyfikacji przetargowej po otrzymaniu urzędowej interpretacji?
Czy Spółka ma prawo do skorygowania deklaracji poprzez podwyższenie podatku VAT z tytułu importu towarów do pełnej wysokości wynikającej z dokumentu SAD?
Strona zwróciła się o potwierdzenie stanowiska, iż korektę deklaracji VAT-7 z tytułu zaniechania realizacji inwestycji za styczeń 2002r. należy wykazać jako kwotę podlegającą wpłacie do Urzędu Skarbowego, natomiast kwota nadwyżki z poprzedniej deklaracji jak i kwota do przeniesienia na następny miesiąc pozostaje bez zmian.