Prawo Spółki, jako importera, do odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem towaru od podmiotu mającego siedzibę poza terytorium Unii Europejskiej w ramach transakcji przeprowadzonej na warunkach Incoterms DDP
Obowiązek rozliczenia podatku VAT z tytułu importu towarów przemieszczanych do Polski z państwa członkowksiego UE.
Korekta deklaracji VAT-7 w związku z błędnym wykazaniem importu towarów.
Uznanie dostawy Towarów przemieszczanych w procedurze tranzytu z Chin na terytorium Ukrainy za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w Polsce.
Rozliczenie podatku z tytułu importu w związku z dokonaną korektą deklaracji VAT-7.
Brak prawa do rozliczenia podatku VAT od importu towarów w deklaracji podatkowej (art. 33a ust. 12) w miesiącu, w którym dokonano zgłoszenia uproszczonego oraz w miesiącu, w którym dokonano zgłoszenia uzupełniającego w odniesieniu do różnicy zwiększającej VAT.
w zakresie określenia miejsca opodatkowania dostawy towarów przed dokonaniem importu na terytorium kraju oraz obowiązku wystawienia faktur korygujących
w zakresie określenia miejsca opodatkowania dostawy towarów dla trzeciego podatnika w ramach transakcji łańcuchowej.
w zakresie uznania transakcji dostawy towaru niewspólnotowego za niepodlegającej opodatkowaniu na terytorium Polski
w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT zapłaconego z tytułu importu towaru
Pytanie dotyczy właściwego organu podatkowego do opłacenia podatku od towarów i usług z tytułu importu towarów z krajów pozaunijnych w przypadku, gdy krajem docelowym jest Polska.
Czy podlega opodatkowaniu zwrot nienależnie naliczonego i pobranego długu celnego oraz podatku od towarów i usług w związku z importem maszyn rolniczych z Krajów Unii Europejskiej.
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług z tytułu importu towarów w przypadku, gdy towar jest przywożony do magazynu celnego?