Interpretacje

Interpretacja
06.08.2024 Podatki

Ustalenie miejsca opodatkowania realizowanego przez Spółkę świadczenia.

Interpretacja
12.04.2024 Podatki

Rozliczenie podatku należnego, od zakupionego towaru z Chin, przy zastosowaniu reguł incoterms DDP.

Interpretacja
24.06.2020 Podatki

Czy w przypadku stosowania przez Spółkę wyłącznie wyżej opisanego modelu sprzedaży ("dropshipping") dochody osiągane przez Spółkę w ten sposób będą podlegały opodatkowaniu w Polsce podatkiem dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
27.05.2020 Podatki

W zakresie braku opodatkowania płatności dokonywanej na rzecz spółki izraelskiej, chińskiej, holenderskiej, szwedzkiej i amerykańskiej z tytułu nabycia licencji/oprogramowania przeznaczonego do dalszej odsprzedaży.

Interpretacja
24.01.2014 Podatki

1. Czy Wnioskodawca jest obowiązany do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłaconego na rzecz Zleceniobiorcy wynagrodzenia za usługę pomocy przy obsłudze importu towarów z Chin, opisanej wstanie faktycznym? 2. Czy Wnioskodawca jest obowiązany do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłaconego na rzecz Zleceniobiorcy wynagrodzenia za usługę przedwysyłkowego badania jakości

Interpretacja
22.05.2013 Podatki

Czynności opodatkowane, które należy uwzględnić w informacji podsumowującej.

Interpretacja
06.07.2011 Podatki

1. Czy datą powstania obowiązku podatkowego jest dzień odprawy celnej na terenie Niemiec? 2. Czy dla celów podatku dochodowego należy przyjąć sumę wartości towaru w euro po przeliczeniu przez dokonującego odprawy wraz z cłem i po kursie z jakiego dnia należy przeliczyć ww. wartość?

Interpretacja
19.07.2010 Podatki

Wnioskodawca rozważa możliwość: sprzedaży zakupionego towaru w Chinach na terenie Chin z pominięciem terytorium Polski - Producent chiński wystawia fakturę zakupową na Wnioskodawcę, a towar który jest własnością Wnioskodawcy postawiony zostaje przez stronę chińską do dyspozycji w porcie w Chinach stronie rosyjskiej.

Interpretacja
10.07.2009 Podatki

Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów przemieszczenia z Hamburga do Polski zaimportowanego wcześniej towaru z Chin oraz sposobu wykazania tej transakcji w kwartalnej informacji podsumowującej

Interpretacja
06.10.2008 Podatki

Przemieszczenie towarów z państwa trzeciego (Chin) uprzednio na terenie Niemiec, stanowi WNT.

Interpretacja
28.07.2008 Podatki

Czy powyżej opisana transakcja jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów, czy też należy ją potraktować jako zakup towarów z importu (na podstawie dokumentu SAD) spoza kraju członkowskiego UE?

Interpretacja
14.04.2008 Podatki

Czy przywóz do Polski towarów importowanych z Chin, dopuszczonych do obrotu na terytorium innego państwa członkowskiego UE, jest wewnątrzwspónotowym nabyciem towarów i podlega opodatkowaniu zgodnie z przyjętą w tym przypadku procedurą?

Interpretacja
11.02.2008 Podatki

Czy przemieszczenie towarów przez nas (uprzednio zaimportowanych z Chin, odprawionych w Niemczech) z Niemiec do Polski jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów?Co stanowi podstawę opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów?

Interpretacja

Z jakim numerem NIP Spółka powinna wykazać przedmiotową transakcję w deklaracji VAT UE ( tzn. z numerem Spółki czy numerem Agencji Celnej )?Co powinno tworzyć wartość wewnątrzwspólnotowego nabycia i wg jakiego kursu ( z jakiego dnia ) powinna być ona ustalana?Kiedy powstał obowiązek podatkowy w świetle ustawy o VAT?