Poniesione przez Spółkę, w ramach inwestycji objętej Decyzją, ale przed wydaniem Decyzji, wydatki w formie zaliczki, stanowią wydatki kwalifikujące się do objęcia pomocą publiczną w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT w zw. z § 9 ust. 1 Rozporządzenia. Zatem, stanowisko Spółki do pytania nr 2 zgodnie z którym kwota przekazanej zaliczki na budowę hali może być zaliczona do kosztów kwalifikowanych
w zakresie ustalenia czy w związku z Transakcją (sprzedażą nieruchmości) Wnioskodawca będzie zobowiązany jako płatnik do wpłacenia zaliczki na podatek na podstawie art. 26aa ust. 1 ustawy o CIT.
w zakresie obowiązków płatnika - odprawy, pracownicy pracujący na terenie Belgii, Niemiec i Holandii.
podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania emerytury wypłacanej z holenderskiego systemu ubezpieczeń społecznych (AOW)
powstanie zakładu Spółki w Polsce na podstawie przepisów umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, - ustalenia kiedy powstanie obowiązek wpłacania przez Spółkę zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych, - ustalenia za jaki okres Spółka powinna złożyć pierwsze zeznanie roczne w podatku dochodowym od osób prawnych
Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do odliczenia od podstawy opodatkowania dochodów CFC za dany rok (np. 2017) kwoty dywidendy przekazanej w roku następnym (np. 2018 r.) z zysku bilansowego uzyskanego przez Spółkę holenderską w danym roku (np. 2017 r.)
W zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca będzie uprawniony do odliczenia od podstawy opodatkowania dochodów CFC za dany rok (np. 2017) kwoty otrzymanej w wyniku redukcji agio Spółki holenderskiej przekazanej w danym roku (np. 2017) lub roku następnym (np. 2018 r.)
W zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca będzie uprawniony do obniżenia podstawy opodatkowania dochodów CFC za dany rok (np. 2017) o wysokość zaliczki na dywidendę za dany rok (np. 2017), która to zaliczka zostanie przekazana Wnioskodawcy w tym danym roku (np. 2017)
Skutki podatkowe osiągania dochodów z pracy najemnej na pokładzie statków badawczych.
Czy równowartość otrzymanych przez Wnioskodawczynię Kosztów Dodatkowych stanowiła dla Wnioskodawczyni przychód, o którym mowa w art. 10 ust. 1 w związku z art. 12 ust. 1 oraz art. 11 ust. l ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361, z późn. zm., dalej: updof) i Wnioskodawczyni prawidłowo uwzględniała ich kwotę przy kalkulacji zaliczki na podatek zgodnie z art. 44 ust
Czy równowartość otrzymywanych przez Wnioskodawcę zwrotów Kosztów Dodatkowych powinna nadal stanowić dla Wnioskodawczyni przychód, o którym mowa w art. 10 ust. 1 w związku z art. 12 ust. 1 oraz art. 11 ust. 1 updof i Wnioskodawczyni powinna nadal uwzględniać ich kwotę przy kalkulacji zaliczki na podatek zgodnie z art. 44 ust. la i 3a updof?
W zakresie opodatkowania podatkiem VAT opłat za zbyt późne anulowanie rezerwacji hotelowej i nieskorzystanie z usług zakwaterowania świadczonych przez Wnioskodawcę
Czy zaliczki uiszczone przez gości hotelowych na poczet danego pakietu 12 i 45 powodują powstanie obowiązku podatkowego, jeżeli tak to według jakiej stawki podatku Spółka powinna obniżyć kwotę podatku i czy Spółka jest zobowiązana do korekty stawki i kwoty podatku jeżeli w dniu zakończenia pobytu gościa w hotelu okaże się, że rzeczywisty zakres usług różnił się od tych, które pierwotnie wiązały się
w zakresie określenia miejsca opodatkowania dostawy towaru, który znajduje się na terenie Hiszpanii.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że wynagrodzenie za prace polskich pracowników tymczasowych oddelegowanych do pracy w Holandii podlega od pierwszego dnia pobytu opodatkowaniu podatkiem dochodowym wyłącznie w Holandii, a nie w Polsce?
Czy wpłacone na konto Spółki pieniądze powinny być traktowane jako zaliczki wpłacone na poczet przyszłych usług hotelowych świadczonych przez Wnioskodawcę pod datą wpływu tych pieniędzy na konto Spółki?
Podatek od towarów i usług w zakresie dokumentowania zaliczek otrzymanych przed wykonaniem usługi.
Czy płatnik jest zobowiązany do pobrania i odprowadzenia zaliczek na podatek dochodowy od dochodów osiągniętych przez obywatelkę Hiszpanii rezydenta hiszpańskiego na terenie Polski?
Czy istnieje obowiązek korekty przez Spółkę przejmującą zaliczek skalkulowanych i opłaconych do dnia połączenia przez Spółkę przejmowaną, w których ujęto wysokość straty poniesionej przez Spółkę przejmowaną za lata poprzednie?Czy Spółka przejmująca może ująć w rozliczeniu za rok podatkowy, w którym nastąpi połączenie stratę, w części rozliczonej przez Spółkę przejmowaną w tym roku podatkowym do dnia