Czy otrzymywane przez Spółkę wynagrodzenie za usługę zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy jest zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych.
Ustalenie, czy budynki hotelowe, w których są świadczone usługi noclegowe i krótkotrwałego zakwaterowania dla osób fizycznych oraz podmiotów gospodarczych będą podlegały podatkowi z tytułu przychodu z budynków.
Ustalenie, czy budynki hotelowe, w których świadczone są usługi w zakresie obsługi szkoleń i konferencji, stanowiące własność osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą i położone w Polsce będą podlegały podatkowi z tytułu przychodu z budynków.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego przy nabyciu towarów i usług umożliwiających lub ułatwiających świadczenie usług zakwaterowania.
zastosowania właściwej stawki podatku VAT dla świadczeń wybranych przez klienta, tj. sprzątanie domków/apartamentów, możliwość korzystania z kompletu ręczników, łóżeczka dziecięcego oraz możliwość pobytu wraz ze zwierzętami, - zastosowania właściwej stawki podatku VAT dla świadczeń wybranych przez klienta, tj. pralni
Dotyczy zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy, usług zakwaterowania rodzica lub opiekuna chorego pacjenta w hotelu szpitalnym w trakcie leczenia szpitalnego.
Zastosowanie właściwej stawki podatku dla świadczeń wybranych przez klienta.
w zakresie stawki podatku VAT dla usług związanych z zakwaterowaniem
Czy wydatki na nabycie usług noclegowych umożliwiających wykonanie usług na rzecz Spółki stanowią koszty uzyskania przychodów?
Wnioskodawca jako płatnik, jest zobowiązany do obliczenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od ustalonej w wyżej podany sposób, przypadającej na pracownika, wartości nieodpłatnego świadczenia z tytułu zakwaterowania w hotelu pracowniczym lub w mieszkaniu wynajmowanym na cele zbiorowego zakwaterowania, jednakże wyłącznie w tej części, która nie jest objęta zakresem zwolnienia przedmiotowego
Sposób opodatkowania świadczonych usług dodatkowych realizowanych w ramach usługi zakwaterowania.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania zabiegów masażu klasycznego i leczniczego.
Jaką stawkę podatku VAT należy naliczyć od usługi pakietowej, przedstawionej w opisie stanu faktycznego?
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w VAT z tytułu świadczenia usług gastronomicznych, świadczonych na rzecz gości hoteli Spółki w opisanej wyżej sytuacji?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sfinansowania kosztów przejazdów i noclegów osobom zatrudnionym na podstawie umowy o dzieło i umowy zlecenia oraz w zakresie skutków podatkowych sfinansowania kosztów szkoleń i kursów pracownikom.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sfinansowania kosztów przejazdów i noclegów osobom zatrudnionym na podstawie umowy o dzieło i umowy zlecenia oraz w zakresie skutków podatkowych sfinansowania kosztów szkoleń i kursów pracownikom.
Stwierdzić należy, iż po stronie zatrudnionych pracowników w związku z postawionym im do dyspozycji nieodpłatnym świadczeniem w formie bezpłatnego zakwaterowania, powstanie przychód ze stosunku pracy. Wartość tego świadczenia należy ustalić wg ceny zakupu usługi zgodnie z art. 11 ust. 2a pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Spółka jako płatnik, będzie zatem zobowiązana do obliczenia
Czy wypłacany członkowi zarządu zwrot kosztów za przejazd autostradą i usługi hotelowe związane z wykonywaniem przez niego obowiązków stanowi kosztu uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych?
1. Czy poniesione wydatki na: noclegi (faktury za hotele), przejazdy (bilety kolejowe, autobusowe, paliwo do samochodu) oraz diety (nie przekraczające wartości diet ustalonych odrębnymi przepisami dla pracowników) stanowią koszty uzyskania przychodów? 2. Czy poniesione miesięczne opłaty czynszu najmu samochodu, na podstawie zawartej umowy, stanowią koszty uzyskania przychodu ewidencjonowane w poz.
Czy w związku z art. 21 ust.1 pkt 19 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz w świetle zawartego porozumienia wynajmowane pokoje można potraktować jako hotel pracowniczy a koszty wynajmu jako kwotę wolną od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Komenda Wojewódzka Policji prosi o wyjaśnienie wątpliwości, czy w opisanym powyżej stanie faktycznym wskazane kategorie podatników korzystają ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt.19 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.
a) Czy w sytuacji opisanej powyżej stawka podatku VAT: 7% zastosowana przez SPZZOZ zgodnie z interpretacją Urzędu Statystycznego w Łodzi z dnia 31 maja 2004r. jest prawidłowa? b) Jeżeli prawidłowa jest klasyfikacja PKW i U: 70.20.11-00.00 wg interpretacji z dnia 15 września 2005r. ( czynności zwolnione z podatku VAT) , to od kiedy należy ją zastosować tj. od dnia 01.05.2004r. , czy od daty jej otrzymania