Interpretacje

Interpretacja
07.10.2022 Podatki

Czy: 1) Pozostałe Budynki stanowią odrębne (od budynku Hali) środki trwałe podlegające odrębnie amortyzacji zgodnie z art. 16a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, 2) instalacje wewnętrzne stanowią odrębne (środki trwałe podlegające amortyzacji zgodnie z art. 16a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, 3) instalacje zewnętrzne stanowią odrębne (środki trwałe podlegające amortyzacji zgodnie

Interpretacja
11.02.2022 Podatki

Czy wydatek na zakup hali magazynowej oraz wydatki z tytułu prac rozbiórkowych tej hali będą zwiększać wartość początkową rozbudowywanego magazynu stosownie do treści art. 16g ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT w zw. z art. 16g ust. 13 ustawy o CIT, od której to wartości wnioskodawca może dokonywać odpisów amortyzacyjnych stosownie do treści art. 16h ust. 1 ustawy o CIT, po jego oddaniu do użytkowania.

Interpretacja
12.05.2021 Podatki

Jednorazowa amortyzacja hali magazynowej, wartość początkowa hali magazynowej.

Interpretacja
07.04.2020 Podatki

Amortyzacja budynku magazynowo-usługowego jako dwóch odrębnych środków trwałych, tj. części usługowej związanej z gruntem według stawki amortyzacji 2,5%, a części magazynowej - hali stalowej niezwiązanej z gruntem według stawki amortyzacji 10%. Uznanie przez Wnioskodawcę instalacji wewnętrznych budynku magazynowo-usługowego jako odrębnego środka trwałego.

Interpretacja
25.01.2018 Podatki

w zakresie: Czy dokonując sprzedaży Spółka powinna przy obliczaniu podatku dochodowego ująć wszystkie wydatki stanowiące koszty, w tym kwotę zakupu zapłaconą Sprzedającemu oraz kwoty należne do banku a także komorników?

Interpretacja
04.01.2018 Podatki

w zakresie sposobu i momentu zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków, o których mowa we wniosku.

Interpretacja
02.11.2016 Podatki

Czy odsetki od kredytu zaciągniętego na zakup lokalu mieszkalnego, które zostały naliczone i wpłacone do dnia przekazania lokalu mieszkalnego do wynajmu oraz wszystkie koszty z aktu notarialnego kupna wspomnianego lokalu, tj. taksa notarialna, podatek VAT od taksy notarialnej, podatek od czynności cywilnoprawnych (2% od kwoty nabycia), podatek od czynności cywilnoprawnych od hipoteki, koszty sądowe

Interpretacja
20.06.2016 Podatki

ustalenie, czy wydatki związane ze spłatą zobowiązań hipotecznych, które były zapłacone przed oddaniem środków trwałych do użytkowania można zaliczyć do ceny nabycia nieruchomości, stanowiącej podstawę do dokonywania odpisów amortyzacyjnych zgodnie z art. 16g ust. 3 updop, z uwzględnieniem art. 16c pkt 1 updop (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

Interpretacja
16.05.2014 Podatki

Czy takie ulepszone i zdatne do użytku środki trwałe wprowadzone do ewidencji środków trwałych, będą mogły podlegać amortyzacji według stawki indywidualnej, a odpisy umorzeniowe stanowić będą koszty uzyskania przychodów?

Interpretacja
16.05.2014 Podatki

Czy dalsze nakłady inwestycyjne na remont i modernizację nieruchomości mieszkalnych (w celu dostosowania do możliwości najmu) przed wprowadzeniem ich do ewidencji i przekazaniem do używania jako środka trwałego, będą uznawane za ulepszenie środka trwałego?

Interpretacja
16.05.2014 Podatki

Czy w przypadku dokonania zmiany przeznaczenia i przekwalifikowania składnika majątku, tj. z nieruchomości mieszkalnych jako towaru do dalszej odsprzedaży, przekwalifikowanie na nieruchomości mieszkalne jako własne środki trwałe, za wartość nabycia środka trwałego będzie można uznać:a) wartość nabycia według ceny rynkowej (w tym przypadku wycena rzeczoznawcy na dzień zawarcia pierwotnego aktu notarialnego

Interpretacja
13.10.2011 Podatki

Jeżeli, w istocie hala magazynowa stanowi odrębny środek trwały i prawidłowo została zakwalifikowana do grupy 8 Klasyfikacji Środków Trwałych, to stawka amortyzacyjna z Wykazu stawek amortyzacyjnych wynosi 10%. Prawidłowo zatem przyporządkowano stawkę amortyzacji do tego grupowania. W przypadku budynków niemieszkalnych stawka amortyzacyjna wynosi 2,5%. Zatem dla budynku biurowego stawka amortyzacyjna

Interpretacja
22.11.2010 Podatki

Przepisy prawa podatkowego dotyczące podatku od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
15.07.2010 Podatki

uznać należy, iż może Pan dokonać jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od wartości początkowej zakupionego samochodu ciężarowego, na zasadach określonych w art. 22k ust. 7-12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
22.04.2010 Podatki

1. Czy jako wartość początkową poszczególnych środków trwałych składających się na Nieruchomość (tj. Nieruchomości Gruntowej, Hoteli, wyposażenia oraz budowli) wniesionych do I. SKA w formie wkładu niepieniężnego należy przyjąć wartość określoną przez wspólników w akcie notarialnym, na podstawie którego Nieruchomość zostanie wniesiona przez P. jako aport do I.SKA, jednakże nie większej niż wartość

Interpretacja
15.11.2006 Podatki

Jak należy amortzować samochody po dokonanej zmianie: (przekwalifikowanie pojazdu ciężarowego na osobowy) czy jako nowo wytworzony środek trwały (samochód osobowy, czy kontynuować dotychczasową amortyzację z zastosowaniem limitu 20.000 EURO?

Interpretacja
04.11.2005 Podatki

Czy kwota wpisu hipotecznego w momencie zakupu stanowi wartość początkową środka trwałego wraz z ceną nabycia działki?Czy w momencie odsprzedaży tej działki kosztem uzyskania przychodu będzie cała wartość początkowa tego środka trwałego /z uwzględnieniem wartości zapisu hipotecznego/?