Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków w związku z udostępnianiem Handlowcom Narzędzi w ramach umowy toolingowej w celu świadczenia usług na rzecz Spółki.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia 50% kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT dokumentujących nabycie paliwa do samochodu.
Czy Wnioskodawca w obecnym stanie prawnym ma prawo do odliczania podatku naliczonego od zakupu paliwa tego pojazdu ciężarowego, wynikającego z otrzymanych faktur zakupu?
art. 86a prawo do odliczenia VAT od nabycia samochodu, bez wpisu do dowodu rejestracyjnego przepisy do 31.03.2014 r.
W zakresie prawidłowości odliczenia podatku VAT z tytułu ponoszonych wydatków eksploatacyjnych (bez paliwa silnikowego, oleju napędowego i gazu) do posiadanych pojazdów samochodowych, które zgodnie z homologacją N1 są określane jako ciężarowe
Czy Wnioskodawca ma prawo do odliczenia całego podatku naliczonego z tytułu nabycia tegoż samochodu, wynikającego z faktury VAT wystawionej przez sprzedawcę tego samochodu?
Czy Wnioskodawca będzie miał prawo od 1 stycznia 2014 r. do odliczenia od zakupu pojazdu ciężarowego kwoty podatku VAT określonej w fakturze lub kwoty podatku należnego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów lub kwoty podatku należnego od dostawy towarów, dla której podatnikiem jest ich nabywca? Czy Wnioskodawca będzie miał prawo od 1 stycznia 2014 r. do odliczania od zakupu paliwa do tego
Czy Wnioskodawca będzie miał prawo od 1 stycznia 2014 r. do odliczenia od zakupu pojazdu ciężarowego kwoty podatku VAT określonej w fakturze lub kwoty podatku należnego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów lub kwoty podatku należnego od dostawy towarów, dla której podatnikiem jest ich nabywca? Czy Wnioskodawca będzie miał prawo od 1 stycznia 2014 r. do odliczania od zakupu paliwa do tego
Czy Wnioskodawcy przysługuje pełne odliczenie podatku VAT z faktury VAT nr z dnia 2 kwietnia 2013 r. dokumentującej zakup samochodu marki ()?
1. Czy w rozważanej sytuacji Spółka będzie miała prawo do odliczenia w całości podatku od towarów i usług z faktur wystawionych przez Leasingodawcę na podstawie art. 3 ust. 2 pkt 7 lit. b ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. Nr 247, póz. 1652), dalej Ustawa? 2. Czy zawarcie w rozważanej sytuacji, kolejnych, krótszych
Umowa kupna-sprzedaży samochodów używanych od osób fizycznych podlega podatkowaniu od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 1 ust. 1 lit. a ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W związku z powyższym, stosownie do art. 10 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych - od tej czynności Wnioskodawczyni winna, bez wezwania organu podatkowego, złożyć deklarację w sprawie podatku od
Mając na uwadze przepis art. 113 ust. 13 pkt 1 lit. b ustawy o VAT oraz przedstawione we wniosku okoliczności stwierdzić należy, że przedmiotem działalności gospodarczej będzie sprzedaż samochodów osobowych, które stanowią towar opodatkowany podatkiem akcyzowym w rozumieniu przepisów o podatku akcyzowym i w związku z tym, Wnioskodawczyni nie będzie mogła skorzystać ze zwolnienia określonego w art.
Czy spółka postępuje prawidłowo, zaliczając w koszty podatkowe wydatki związane z utrzymaniem samochodu, który jest nieodpłatnie udostępniony dla handlowca w celu osiągnięcia przez spółkę przychodu?
Możliwość odliczenia podatku VAT od paliwa do samochodu ciężarowego o masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących raty leasingu operacyjnego oraz z tytułu nabycia paliwa.
Czy Spółka jest uprawniona do odliczenia podatku naliczonego w pełnej wysokości z tytułu zakupu paliwa do przedmiotowego samochodu?
Czy na zakupiony w leasingu samochód z homologacją ciężarową oraz paliwo do niego przysługuje zwrot podatku VAT?
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie samochodów osobowych (leasing), wykorzystywanych do celów działalności gospodarczej (homologacja ciężarowa).
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia całego podatku VAT z tytułu nabycia samochodu ciężarowego o ładowności do 3,5 ton oraz odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia paliwa do tego samochodu?
1. Czy występuje ograniczenie do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia samochodu spełniającego wyżej podane warunki? 2. Czy przysługuje podatnikowi prawo do odliczenia naliczonego VAT przy nabyciu paliwa wykorzystywanego do napędu tego pojazdu?
Czy względem ustawy o podatku od towarów i usług, obowiązującej przed 1 maja 2004 r. ww. samochód spełnia wymagania samochodu ciężarowego? Czy Wnioskodawca ma prawo, po wyroku ETS w sprawie C-414/07, do odliczenia podatku VAT od paliwa do tego samochodu od dnia zakupu samochodu tj. luty 2004 r. oraz po wejściu Polski do Unii Europejskiej?
1. Czy dopuszczalnym jest odliczenie przez Spółkę całości podatku VAT od zakupu wyżej wymienionych Samochodów o ładowności 540 kg, zakupionych w marcu 2010?2. Czy dopuszczalne jest odliczenie przez Spółkę całości podatku VAT od zakupu paliwa używanego do napędu powyżej opisanych samochodów?3. Jakie ewentualnie dodatkowe kryteria powinna spełniać Spółka i jakie dokumenty posiadać aby było możliwe odliczenie
Czy od zakupu samochodu używanego w działalności gospodarczej można odliczyć w całości podatek naliczony?
Czy w powyższym stanie faktycznym Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia w całości podatku od towarów i usług naliczonego od zakupu pojazdu marki Audi Q5 Quattro oraz czy jest uprawniony do odliczenia w całości podatku VAT od paliwa zakupionego do tego pojazdu?