Zwolnienie od podatku w związku z prowadzeniem hodowli ślimaka afrykańskiego (hodowlanego).
Korzystanie ze zwolnienia od podatku VAT w związku ze sprzedażą ptaszników na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy oraz brak obowiązku wliczania tej sprzedaży do limitu, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Dotyczy możliwości skorzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie fiskalnej.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży gekonów (...) oraz prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku jako rolnik ryczałtowy dla sprzedaży gekonów (...) w przypadku przekroczenia limitu 200.000 zł, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Zwolnienie z podatku VAT sprzedaży pajęczaków, pochodzących z własnej działalności rolniczej, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy oraz nie wliczanie do limitu wskazanego w art. 113 ust. 1 ustawy, wartości sprzedaży zwolnionej.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 w związku z dokonywaną sprzedażą ptaszników pochodzących z własnej hodowli.
Możliwości korzystania ze zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 w powiązaniu z art. 2 pkt 15.
Sprzedaż przez Wnioskodawcę pająków, skorpionów oraz owadów karmowych oraz ich wysyłka nie będą opodatkowane podatkiem od towarów i usług w związku ze zwolnieniem z art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy.
ustalenie czy Wnioskodawca dokonując dostawy wyhodowanych przez siebie ptaszników (entomofagów) w ramach prowadzonej działalności jest rolnikiem ryczałtowym zwolnionym przedmiotowo z podatku od towarów i usług, - brak obowiązku rejestracji przez rolnika ryczałtowego jako czynnego podatnika VAT w przypadku przekroczenia limitu, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, - możliwość posiadania statusu
Brak obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku VAT w sytuacji rezygnacji ze statusu podatnika VAT czynnego.
Status Wnioskodawczyni w przypadku prowadzenia odrębnego gospodarstwa rolnego oraz prawidłowość dokumentowania sprzedaży dokonywanej przez Wnioskodawczynię.
Dostawa produktów rolnych pochodzących z własnej działalności rolniczej przez rolnika ryczałtowego korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy.
Dostawa produktów rolnych pochodzących z własnej działalności rolniczej przez rolnika ryczałtowego korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy.
W zakresie opodatkowania podatkiem VAT dostawy psów rasowych pochodzących z własnej hodowli dokonywanej przez rolnika ryczałtowego.
W zakresie opodatkowania sprzedaży węży (pytonów) jako działalności rolniczej;
Wnioskodawca, jako osoba zamierzająca prowadzić działalność rolniczą polegającą na hodowli ślimaków afrykańskich będzie spełniać definicję rolnika ryczałtowego dokonującego dostawy produktów rolnych pochodzących z własnej działalności rolniczej i jako rolnik ryczałtowy będzie korzystał ze zwolnienia określonego w art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT.
zwolnienie z podatku od towarów i usług sprzedaży ryb akwariowych oraz pająków egzotycznych (entomofagów) pochodzących z własnej hodowli
Czy Wnioskodawczyni może być rolnikiem ryczałtowym, który odchowuje młodzież kurzą? Czy w związku ze zmianą PKWiU od 1 stycznia 2010 r. Zainteresowana nadal będzie mogła być rolnikiem ryczałtowym?
Czy rolnik zajmujący się hodowlą przepiórek i sprzedażą produktów tej hodowli w postaci konsumpcyjnych jaj przepiórczych: 1/ jest rolnikiem ryczałtowym 2/ przysługuje mu zryczałtowany zwrot podatku VAT 3/ nie jest płatnikiem podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej?