Możliwość skorzystania ze zwolnienia z tytułu wydatkowania przychodu ze sprzedaży mieszkania na zakup mieszkania w Hiszpanii.
Odpisy amortyzacyjne od nabytych środków trwałych, od nabytego know-how, od wartości firmy.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości położonej na terytorium Niderlandów.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości - brak możliwości zaliczenia spłaty kredytu i pożyczki w kosztach odpłatnego zbycia oraz w kosztach uzyskania przychodu z tytułu tej sprzedaży.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (zakup mieszkania w Hiszpanii).
Możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych nabytych od Spółki w ramach transakcji nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Ustalenie przychodu ze sprzedaży nieruchomości (spłata hipoteki obciążającej nieruchomość nie zmniejsza przychodu).
Czy kwoty wypłacane przez Spółkę zagranicznemu kontrahentowi podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy Spółka będzie musiała pobrać od wypłacanej podmiotowi h. należności podatek dochodowy od osób prawnych?
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości nabytej do majątku wspólnego oraz w spadku.
Czy możliwe jest zaliczenie kosztów spłaty hipoteki ciążącej na sprzedanej nieruchomości, jako niezbędnych do poniesienia kosztów odpłatnego jej zbycia?
Czy Wnioskodawca posiada możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości kosztu spłaconego przez Niego kredytu zaciągniętego przez poprzedniego właściciela, a będącego podstawą wpisu do hipoteki tego mieszkania, a także zaliczenia do kosztów spłaty zaległych opłat eksploatacyjnych i remontowych?
Czy wydatek na spłatę kredytu konsolidacyjnego, pożyczki hipotecznej, który obejmował m.in. kredyt konsolidacyjny zaciągnięty na budowę nieruchomości, o której mowa powyżej, można potraktować jako własny wydatek mieszkaniowy Wnioskodawczyni, a tym samym, czy Wnioskodawczyni jest zwolniona z zapłaty19% podatku dochodowego?
1. Czy poniesione przez Wnioskodawcę koszty notarialne, sądowe, koszty odsetek od kredytu na zakup mieszkania, prowizja bankowa, opłata przygotowawcza, obowiązkowe ubezpieczenie kredytu, PCC z tytułu ustanowienia hipoteki kaucyjnej oraz ewentualny koszt prowizji agencji za pośrednictwo przy sprzedaży mieszkania stanowi koszt uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego zakupionego
Czy w przypadku wniesienia do spółki zagranicznej aportu w postaci udziałów (przy założeniu, że, zgodnie z opisanym wyżej scenariuszem, objęcie udziałów w spółce zagranicznej dokonane zostanie po wartości wyższej od ich wartości nominalnej a nadwyżka zasili kapitał zapasowy w formie agio), przychodem Wnioskodawcy będzie wyłącznie nominalna wartość objętych udziałów w kapitale zakładowym spółki zagranicznej
W sytuacji opisanej we wniosku odpłatne zbycie nieruchomości nie stanowi źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a cytowanej ustawy, bowiem zostało dokonane po upływie pięciu lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym ją nabyto (2005 r.) i w ogóle nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Czy prawidłowym jest rozliczenie opisanej transakcji w sposób następujący: kwota uzyskana ze sprzedaży stanowi przychód a kosztem uzyskania przychodu będzie niezamortyzowana wartość inwestycji?