Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu na obiekcie boiska sportowego wraz z infrastrukturą socjalną oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących zakupu towarów i usług służących realizacji inwestycji na obiekcie hali sportowej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu lokalu mieszkalnego oraz jego wyposażenia przeznaczonego na hotel robotniczy, udostępnianego oraz wynajmowanego pracownikom Wnioskodawcy.
W zakresie prawa do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych związanych z budową hali sportowej i sposobu realizacji tego prawa, określenia metody wg której należy dokonać ww. odliczenia w stosunku do wydatków poniesionych do dnia 31 grudnia 2015 r. jak i od dnia 1 stycznia 2016 r. oraz korekty podatku naliczonego w związku z planowanym udostępnieniem hali sportowej na
Prawo do odliczenia podatku oraz ubiegania się o jego zwrot w okresie zawieszenia działalności gospodarczej.
Opodatkowanie dochodów z tytułu umowy zlecenia wykonywanej w Holandii, zastosowanie tzw. ulgi abolicyjnej, odliczenie podatku zapłaconego w Holandii.
Czy Wnioskodawcy przysługuje pełne odliczenie podatku VAT z faktury VAT nr z dnia 2 kwietnia 2013 r. dokumentującej zakup samochodu marki ()?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu śmigłowca i paliwa do jego napędu.
prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego przy zakupie pojazdu czterokołowego oraz prawa do odliczania podatku VAT od zakupu paliwa do tego pojazdu
1. Czy w rozważanej sytuacji Spółka będzie miała prawo do odliczenia w całości podatku od towarów i usług z faktur wystawionych przez Leasingodawcę na podstawie art. 3 ust. 2 pkt 7 lit. b ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. Nr 247, póz. 1652), dalej Ustawa? 2. Czy zawarcie w rozważanej sytuacji, kolejnych, krótszych
prawo do odliczenia podatku VAT od nabycia samochodu specjalnego pomocy drogowej
Prawo do odliczenia w pełnej wysokości kwoty podatku naliczonego z tytułu zakupu samochodu osobowego.
Prawo do odliczenia w pełnej wysokości kwoty podatku naliczonego z tytułu zakupu samochodu osobowego.
Prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego związanego z nabyciem samochodu ciężarowego.
Czy Spółka może odliczyć VAT od paliwa dotyczącego samochodów osobowych oraz czy może odliczyć VAT od zakupu samochodów osobowych i od leasingowanych samochodów osobowych?
1. Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT od zakupionego paliwa do posiadanego samochodu marki Ford (dopuszczalna ładowność wynosi 500kg)? 2. Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT od zakupionego paliwa do posiadanego samochodu marki Ford (dopuszczalna ładowność wynosi 745kg)?
Przy nabyciu samochodu ciężarowego z homologacją przysługuje prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku.
Czy Spółka ma prawo odliczać podatek VAT od nabywanego (obecnie) paliwa, wykorzystywanego w samochodach, które posiadają homologację ciężarową i ładowność pow. 500 kg, czyli spełniających warunki do odliczenia podatku VAT od nabywanego paliwa wg. przepisów podatkowych obowiązujących do dnia 30 kwietnia 2004 r.?
Czy suma kwot podatku w całym okresie użytkowania samochodów i pojazdów, dotycząca jednego samochodu lub pojazdu, nie może przekroczyć 60% kwoty podatku naliczonego czynszu (raty) lub innych płatności wynikających z zawartej umowy, udokumentowanej fakturą oraz nie może przekroczyć 6.000 zł?
Prawo do odliczenia podatku VAT w pełnej wysokości jeżeli ładowność pojazdu przekracza 500 kg, a fakt, że samochód nie jest pojazdem osobowym potwierdza świadectwo homologacji.
Czy istnieje możliwość odliczenia 100% podatku VAT od nabytego Sadochu ciężarowego opisanego we wniosku?
Czy Spółka ma prawo do odliczenia VAT od paliwa do samochodów służbowych, niezależnie od rodzaju samochodu, wykorzystywanych w opodatkowanej działalności gospodarczej?
Czy w świetle obowiązujących obecnie przepisów Spółka może odliczać całość podatku VAT od rat leasingowych oraz od paliwa?