Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu na obiekcie boiska sportowego wraz z infrastrukturą socjalną oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących zakupu towarów i usług służących realizacji inwestycji na obiekcie hali sportowej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu lokalu mieszkalnego oraz jego wyposażenia przeznaczonego na hotel robotniczy, udostępnianego oraz wynajmowanego pracownikom Wnioskodawcy.
W zakresie prawa do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych związanych z budową hali sportowej i sposobu realizacji tego prawa, określenia metody wg której należy dokonać ww. odliczenia w stosunku do wydatków poniesionych do dnia 31 grudnia 2015 r. jak i od dnia 1 stycznia 2016 r. oraz korekty podatku naliczonego w związku z planowanym udostępnieniem hali sportowej na
Prawo do odliczenia podatku oraz ubiegania się o jego zwrot w okresie zawieszenia działalności gospodarczej.
Opodatkowanie dochodów z tytułu umowy zlecenia wykonywanej w Holandii, zastosowanie tzw. ulgi abolicyjnej, odliczenie podatku zapłaconego w Holandii.
Czy Wnioskodawcy przysługuje pełne odliczenie podatku VAT z faktury VAT nr z dnia 2 kwietnia 2013 r. dokumentującej zakup samochodu marki ()?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu śmigłowca i paliwa do jego napędu.
prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego przy zakupie pojazdu czterokołowego oraz prawa do odliczania podatku VAT od zakupu paliwa do tego pojazdu
1. Czy w rozważanej sytuacji Spółka będzie miała prawo do odliczenia w całości podatku od towarów i usług z faktur wystawionych przez Leasingodawcę na podstawie art. 3 ust. 2 pkt 7 lit. b ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. Nr 247, póz. 1652), dalej Ustawa? 2. Czy zawarcie w rozważanej sytuacji, kolejnych, krótszych
Prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego związanego z nabyciem samochodu ciężarowego.
Czy względem ustawy o podatku od towarów i usług, obowiązującej przed 1 maja 2004 r. ww. samochód spełnia wymagania samochodu ciężarowego? Czy Wnioskodawca ma prawo, po wyroku ETS w sprawie C-414/07, do odliczenia podatku VAT od paliwa do tego samochodu od dnia zakupu samochodu tj. luty 2004 r. oraz po wejściu Polski do Unii Europejskiej?
Prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego związanego z nabyciem samochodu ciężarowego.
Czy opisane wyciągi ze świadectw homologacji uprawniały Wnioskodawcę do uznania pojazdów jako ciężarowe z prawem do odliczenia w całości VAT-u naliczonego od zakupu pojazdów, jak też odliczenia naliczonego VAT-u od zużytego paliwa przez te pojazdy?
Czy Wnioskodawca ma prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od zakupionego pojazdu specjalnego oraz kwot podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących zakup paliwa do tego pojazdu specjalnego.
1. Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT od zakupionego paliwa do posiadanego samochodu marki Ford (dopuszczalna ładowność wynosi 500kg)? 2. Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT od zakupionego paliwa do posiadanego samochodu marki Ford (dopuszczalna ładowność wynosi 745kg)?
Przy nabyciu samochodu ciężarowego z homologacją przysługuje prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku.
Czy istnieje możliwość odliczenia 100% podatku VAT od nabytego Sadochu ciężarowego opisanego we wniosku?
pojazd będący przedmiotem wniosku jest samochodem osobowym Zainteresowany nie posiada pełnego prawa do odliczenia podatku VAT związanego z jego zakupem. Ponadto nie ma On prawa do odliczenia podatku naliczonego od zakupu paliwa do ww. samochodu.
Czy Spółka ma prawo do odliczenia VAT od paliwa do samochodów służbowych, niezależnie od rodzaju samochodu, wykorzystywanych w opodatkowanej działalności gospodarczej?
Czy w świetle obowiązujących obecnie przepisów Spółka może odliczać całość podatku VAT od rat leasingowych oraz od paliwa?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących raty leasingowe dotyczące samochodu ciężarowego bez homologacji.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie samochodu ciężarowego bez homologacji.
Czy samochód, który ma dowód rejestracyjny jako samochód ciężarowy, a dodatkowe badanie stwierdza, że samochód ciężarowy nie odpowiada dodatkowym warunkom technicznym jest dla podatku VAT samochodem osobowym i Wnioskodawca może odliczyć VAT tylko 60% nie więcej niż 6.000 zł?