Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (zakup domu w Hiszpanii).
Możliwość skorzystania z zaniechanie poboru podatku dochodowego w związku z umorzeniem części kredytu zaciągniętego na cele mieszkaniowe i na refinansowanie poniesionych kosztów i kosztów prowizji za udzielenie kredytu.
Rozpoznanie planowanej transakcji sprzedaży Lokalu 1, Lokalu 2 oraz wyposażenia jako dostawy towarów, a także uznania, że dostawa wskazanych lokali będzie objęta zwolnieniem od podatku, z którego strony transakcji mogą zrezygnować
Ustalenie prawidłowego określenia wartości składników majątku Spółki.
Koszty uzyskania przychodów z tytułu zbycia nieruchomości otrzymanej w wyniku darowizny.
W omawianej sprawie obowiązek podatkowy w PSD co prawda wystąpi, jednak nie dojdzie do powstania zobowiązania podatkowego w tym podatku.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (zakup mieszkania w Hiszpanii).
W zakresie ustalenia czy Wnioskodawca od momentu nabycia Nieruchomości na własność, stając się zobowiązanym do zapłaty ustanowionej hipoteki, oraz wprowadzeniu przedmiotowych Nieruchomości do ewidencji środków trwałych, ma możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty zapłaconych rat odsetkowych od kapitału kredytu.
W przypadku sprzedaży nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym przed upływem 5 lat od daty jej nabycia w Polsce i wydatkowania w okresie 3 lat środków z jej sprzedaży na zakup domu w Holandii w celu realizacji własnych celów mieszkaniowych Zainteresowanym będzie przysługiwało prawo do skorzystania ze zwolnienia zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 z podatku dochodowego od osób fizycznych
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży nieruchomości a późniejsze refinansowanie kredytem nowo zakupionej nieruchomości i związane z tym obciążenie hipoteki.
Czy przy nabyciu w drodze darowizny hipoteka podlega odliczeniu od wartości nieruchomości, na podstawie art. 7 ustawy o podatku od spadków i darowizn,?
Czy wydatek na spłatę kredytu konsolidacyjnego, pożyczki hipotecznej, który obejmował m.in. kredyt konsolidacyjny zaciągnięty na budowę nieruchomości, o której mowa powyżej, można potraktować jako własny wydatek mieszkaniowy Wnioskodawczyni, a tym samym, czy Wnioskodawczyni jest zwolniona z zapłaty19% podatku dochodowego?
Czy składając zeznanie podatkowe o wysokości osiągniętego dochodu (PIT-39) w roku podatkowym 2010, mógł podać jako podstawę obliczenia podatku kwotę otrzymaną ze sprzedaży darowanej nieruchomości pomniejszoną o kwotę spłaty kredytu hipotecznego?
Czy przychód ze sprzedaży lokalu mieszkalnego, nabytego w drodze spadku po zmarłej siostrze, obciążonego długiem hipotecznym, może być pomniejszony o kwotę spłaty tego długu hipotecznego?
Czy w przypadku nabycia nieruchomości obciążonej hipoteką, obciążenie to stanowi ciężar w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn. W konsekwencji, czy wartość nieruchomości powinna być pomniejszona o kwotę wierzytelności zabezpieczonej hipoteką?
W przypadku nabycia nieruchomości obciążonej hipoteką, jak w niniejszej sprawie, obciążenie to stanowi ciężar w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn. W konsekwencji, wartość nieruchomości powinna być pomniejszona o kwotę wierzytelności zabezpieczonej hipoteką. W sytuacji, gdy hipoteka przewyższa wartość nieruchomości, obowiązek podatkowy z tytułu dokonanej na rzecz Wnioskodawczyni
W przypadku nabycia nieruchomości obciążonej hipoteką, jak w niniejszej sprawie, obciążenie to stanowi ciężar w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn. W konsekwencji, wartość nieruchomości powinna być pomniejszona o kwotę wierzytelności zabezpieczonej hipoteką. W sytuacji, gdy hipoteka przewyższa wartość nieruchomości, obowiązek podatkowy z tytułu dokonanej na rzecz Wnioskodawcy
Czy w związku z faktem, że czynność dokonana w dniu xx maja 2008 r. między Wnioskodawcą a Jego rodzicami była faktycznie czynnością odpłatną, to czy przysługuje Zainteresowanemu prawo do ustalenia podstawy do obliczenia podatku dochodowego w wysokości 19%, z prawem do pomniejszenia podstawy do opodatkowania o faktycznie zapłacone wierzytelności w kwocie 364 464,99 zł z tytułu udzielonego na rzecz rodziców
Sprzedaż nieruchomości nabytej w 2007 r. Czy do kosztów uzyskania przychodu Wnioskodawca może w kwocie proporcjonalnej do części zbytej nieruchomości zaliczyć również pozostałe koszty, które poniósł przy jej nabyciu tzn.: koszty aktu notarialnego przy zakupie nieruchomości, podatek od czynności cywilnoprawnych zapłacony przy zakupie nieruchomości, koszty wydatków, który zobowiązany był ponieść w celu
Podatnik w swoim piśmie zwrócił się z wnioskiem o zajęcie stanowiska w sprawie odpowiedzialności osoby trzeciej - nabywcy majątku podatnika - za zaległości podatkowe podatnika w sytuacji, gdy od daty powstania zaległości upłynęło 5 lat.