Dostawa miejsc postojowych (udziałów), które nie były przedmiotem umów najmu oraz tych, których dostawa będzie miała miejsce w okresie krótszym niż 2 lata od pierwszego zasiedlenia, tj. zawarcia umów najmu, na podstawie art. 41 ust. 1 w związku z art. 146a pkt 1 ustawy, będzie podlegała opodatkowaniu stawką podatku w wysokości 23%.
Czy miejsca postojowe stanowią odrębne środki trwałe podlegające amortyzacji według stawki 4,5%?
Stawka podatku dla dostawy udziału we współwłasności hali garażowej oraz prawa do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego - łącznie ze sprzedażą lokalu mieszkalnego.
Czy miejsca postojowe umownie oddane do wyłącznego korzystania Wnioskodawcy w podziemnej hali garażowej stanowiącej przedmiot współwłasności Wnioskodawcy mogą zostać zaliczone do środków trwałych, a co za tym idzie czy podlegają one amortyzacji przy zastosowaniu stawki amortyzacyjnej w wysokości 4,5%?
Sprzedaż lokalu mieszkalnego wraz z prawem do korzystania z wydzielonych miejsc parkingowych znajdujących się w częściach wspólnych budynku, które nie stanowią odrębnej nieruchomości lokalowej, stanowi jedną czynność prawną i podlega tej samej stawce podatku od towarów i usług, która jest właściwa dla lokalu mieszkalnego.
Jaką stawką podatku od towarów i usług należałoby opodatkować sprzedaż budynku mieszkalnego, gdy w umowie sprzedaży przenoszone jest również prawo do wyłącznego korzystania w wyznaczonej powierzchni miejsca postojowego, wiaty postojowej czy też ogródka, należących do nieruchomości wspólnej?
Czy przy jednoczesnej sprzedaży lokali mieszkalnych wraz z ułamkową częścią własności gruntu oraz przynależnymi do lokali komórkami lokatorskimi i miejscami postojowymi na parkingu podziemnym pod budynkiem należy zastosować jednolitą 7% stawkę podatku VAT?Czy 7% stawkę podatku VAT należy stosować do zaliczkowych wpłat przyszłych mieszkańców, które prawdopodobnie będą następowały od miesiąca września