Nieuznanie zbywanych składników majątkowych za czynność niepodlegającą opodatkowaniu VAT oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku VAT z tytułu zawarcia tej transakcji.
Ustalenie prawidłowego określenia wartości składników majątku Spółki.
Odpisy amortyzacyjne od nabytych środków trwałych, od nabytego know-how, od wartości firmy.
Nieuznanie sprzedaży nieruchomości za zbycie ZCP, a za czynność opodatkowaną podatkiem VAT.
Sprzedaż nieruchomości hotelowych jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Czy prawidłowe jest podejście Wnioskodawcy, zgodnie z którym likwidacja Spółki oraz otrzymanie w ramach majątku likwidacyjnego wierzytelności z tytułu udzielonej Wnioskodawcy pożyczki i w konsekwencji wygaśnięcie z mocy prawa wierzytelności na skutek konfuzji, nie będzie dla Wnioskodawcy skutkowało powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Należy stwierdzić, iż przeniesienie składników majątku (w tym udziałów w spółkach kapitałowych) na rzecz Wnioskodawcy, w związku z likwidacją Spółki A, nie zostało wymienione w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. A zatem, powyższa czynność nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. W odniesieniu do powołanych przez Wnioskodawcę interpretacji organów
Czy udzielone Spółce zabezpieczenie na rzecz Skarbu Państwa w postaci ustanowionych hipotek na majątku innej Spółki, rodzi po stronie Spółki nieodpłatne świadczenie zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jeśli zabezpieczenie zostało udzielone bez wynagrodzenia?
Czy w świetle zdarzenia przyszłego będącego przedmiotem niniejszego zapytania otrzymanie majątku likwidacyjnego, w tym w formie udziałów w spółce zależnej, przez Wnioskodawcę, w związku z likwidacją Spółki na podstawie art. 22 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 ze zm.) podlegać będzie zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym