W zakresie obowiązków płatnika z tytułu umorzenia kredytów i dokonywania zwrotów.
Skutki podatkowe umorzenia kredytu frankowego na podstawie ugody z bankiem.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku dochodowego w związku z zaciągnięciem kredytu, który nie został zabezpieczony hipotecznie.
Obowiązki płatnika - skutki podatkowe umorzenia kredytów zabezpieczonych hipotecznie.
W zakresie ustalenia, czy umorzenie kredytów zabezpieczonych w postaci hipoteki skutkuje dla banku zwolnieniem z zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych.
Możliwość skorzystania z zaniechanie poboru podatku dochodowego w związku z umorzeniem części kredytu zaciągniętego na cele mieszkaniowe i na refinansowanie poniesionych kosztów i kosztów prowizji za udzielenie kredytu.
Koszty uzyskania przychodów z tytułu zbycia nieruchomości otrzymanej w wyniku darowizny.
Czy w przypadku zbycia na rzecz Funduszu sekurytyzacyjnego przedawnionej wierzytelności z tytułu Kredytu hipotecznego zabezpieczonej hipoteką, która to hipoteka pozwala dalej skutecznie egzekwować tę wierzytelność do wartości zabezpieczonego majątku, Bank będzie mógł na podstawie art. 15 ust. 1h pkt 2 updop zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów stratę ze zbycia tej wierzytelności stanowiącą różnicę
W zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego zniesienia współwłasności nieruchomości obciążonej hipoteką.
W zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego zniesienia współwłasności nieruchomości obciążonej hipoteką
w zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego zniesienia współwłasności lokalu mieszkalnego obciążonego hipoteką
Czy do długów i ciężarów z tytułu nieodpłatnego zniesienia współwłasności nieruchomości można zaliczyć hipotekę i spłacone raty kredytu?
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem środków na nabycie lokalu mieszkalnego, w sytuacji późniejszego zaciągnięcia kredytu lub pożyczki zabezpieczonego/zabezpieczonej hipoteką ustanowią na własności tego lokalu - refinansowanie zakupu nieruchomości dokonanego za gotówkę.
Czy spłata ww. wspólnego kredytu w całości lub w części przez rodziców będzie darowizną na rzecz Wnioskodawczyni i czy czynność ta wymaga zgłoszenia do właściwego urzędu skarbowego?
Czy wcześniejsza całkowita spłata kredytu hipotecznego przez córkę Wnioskodawcy, gdzie współkredytobiorcami solidarnymi są Wnioskodawca, jego żona i córka podlega podatkowi od darowizn i złożeniu deklaracji SD-Z2 bądź innego dokumentu?
jeśli w przedmiotowej sprawie wartość hipoteki (1/2) przekroczy wartość rynkową nabywanego udziału w nieruchomości wówczas podstawa opodatkowania wyniesie zero, a tym samym i podatek wyniesie zero.
jeśli w przedmiotowej sprawie wartość hipoteki (1/2) przekroczy wartość nabywanego udziału w nieruchomości wówczas podstawa opodatkowania wyniesie zero. Tym samym w niniejszej sprawie obowiązek podatkowy co prawda wystąpi, jednak nie dojdzie do powstania zobowiązania podatkowego w podatku od spadków i darowizn.
Ustalenie podstawy opodatkowania w związku ze zniesieniem współwłasności nieruchomości obciążonej hipoteką.
Skutki podatkowe nieodpłatnego zniesienia współwłasności nieruchomości obciążonej hipoteką.
Które z wymienionych przez Wnioskodawcę kwot będą stanowiły koszty uzyskania przychodu ze sprzedaży przedmiotowej nieruchomości?
Czy przy ustaleniu podstawy opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn, wartość nieruchomości będzie pomniejszona o wartość hipoteki, którą obciążona jest nieruchomość?
Czy przyjmując w ramach zniesienia współwłasności lokalu mieszkalnego wraz z przynależnym garażem oraz udziałem w prawie własności nieruchomości, na której posadowiony jest budynek mieszkalny obejmujący przedmiotowy lokal mieszkalny a także we własności wspólnych części budynku i urządzeń, które nie służą do wyłącznego użytku właścicieli lokali, nieodpłatnie zbywany na rzecz Wnioskodawcy przez partnerkę
Reasumując należy stwierdzić, że przychód uzyskany ze sprzedaży udziału w nieruchomości może zostać pomniejszony o koszty, o których mowa w art. 19 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przy czym spłata kredytu zabezpieczonego hipoteką na nieruchomości wchodzącej w skład spadku nie jest kosztem odpłatnego zbycia. Z przepisu art. 19 ust. 1 ustawy jasno wynika, w jaki sposób określić