Dotyczy uznania, że dostawa Części Nieruchomości będzie stanowiła czynność podlegającą opodatkowaniu VAT zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT, niewyłączoną z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, uznania że dostawa Części Nieruchomości będzie opodatkowana VAT i tym samym nie znajdzie do niej zastosowania zwolnienie wynikające z art. 43 ust. 1 pkt 10 oraz pkt 10a ustawy o VAT
W niniejszej sprawie brak jest przesłanek świadczących o takiej Pana aktywności w przedmiocie zbycia nieruchomości, która byłaby porównywalna do działań podmiotów zajmujących się profesjonalnie tego rodzaju obrotem. Nie wystąpił bowiem ciąg zdarzeń, które jednoznacznie przesądzają, że sprzedaż ww. Działki wypełnia przesłanki działalności gospodarczej. Nie podjął Pan takich aktywnych działań w zakresie
w zakresie sposobu opodatkowania i dokumentowania czynności przeniesienia własności nieruchomości obciążonych hipoteką w zamian za odszkodowanie należne za ich wywłaszczenie
Czy w opisanej sytuacji uzyskane ze sprzedaży działek przychody podlegają opodatkowaniu stosownie do art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i z uwagi na upływ 8 lat od nabycia Zainteresowani nie zapłacą podatku dochodowego?
w zakresie: Czy dokonując sprzedaży Spółka powinna przy obliczaniu podatku dochodowego ująć wszystkie wydatki stanowiące koszty, w tym kwotę zakupu zapłaconą Sprzedającemu oraz kwoty należne do banku a także komorników?
w zakresie sposobu i momentu zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków, o których mowa we wniosku.
Uznanie sprzedaży prawa wieczystego użytkowania gruntu zabudowanego w części dotyczącej hali wybudowanej przez Dzierżawcę za dostawę towarów oraz w zakresie zwolnienia od podatku dostawy prawa wieczystego użytkowania gruntu (całej działki wraz z prawem własności budynków).
Uwzględnienie obciążenia hipotecznego przy ustalaniu przychodu ze sprzedaży prawa wieczystego użytkowania gruntu wraz z prawem własności budynku.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu ze zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania aportu nieruchomości (udziału) oraz stawki podatku dla aportu nieruchomości z rozpoczętą budową budynku mieszkalnego.
Czy z uwagi na sporadyczne wykonanie czynności dostawy terenów budowlanych należących do majątku osobistego Wnioskodawca musi zapłacić podatek VAT wynikający z art. 113 ust. 13 pkt 1 lit. d) ustawy o podatku od towarów i usług?
Wyłączenie z opodatkowania dostawy udziałów we współwłasności gruntu przeznaczonego pod zabudowę.
Przychód uzyskany ze sprzedaży lokalu mieszkalnego, wydatkowany przez Wnioskodawczynię na zakup nieruchomości na terytorium Hiszpanii nie będzie korzystał ze zwolnienia przedmiotowego, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 32 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym do końca 2006 r., bowiem przychód ten nie został przeznaczony na cel wymieniony w tym przepisie. Przychód uzyskany
W sytuacji opisanej we wniosku odpłatne zbycie nieruchomości nie stanowi źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a cytowanej ustawy, bowiem zostało dokonane po upływie pięciu lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym ją nabyto (2005 r.) i w ogóle nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Czy przy wynajmie lokalu użytkowego w ramach tak zwanego prywatnego najmu odpisy amortyzacyjne stanowią koszt uzyskania przychodu?