W zakresie skutków podatkowych nabycia w drodze darowizny udziału w nieruchomości obciążonej hipoteką.
Skutki podatkowe nabycia w drodze darowizny spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego obciążonego hipoteką.
Czy nabycie przez Wnioskodawczynię 1/2 udziału w prawie własności Lokalu za wynagrodzeniem stanowiącym sumę kwot: spłaty pieniężnej w gotówce (50.000,00 zł) na rzecz byłego Partnera oraz równowartości długu wynikającego z Umowy Kredytu, który przejmie Wnioskodawczyni w wyniku zniesienia współwłasności nie spowoduje po stronie Wnioskodawczyni powstania obowiązku podatkowego w podatku od spadków i darowizn
Czy jako koszt uzyskania przychodu z tytułu zbycia nieruchomości można odliczyć spłatę kredytu po zmarłym spadkobiercy?
Czy w świetle art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r o podatku dochodowym od osób fizycznych do wydatków na własne cele mieszkaniowe można zaliczyć zapłacony na rzecz firmy A. dług hipoteczny wraz z odsetkami?
Czy w związku z młodym wiekiem Wnioskodawcy, wchodzeniem w dorosłe życie, a co za tym idzie brakiem jakichkolwiek środków zaoszczędzonych Wnioskodawca może zaliczyć spłacony dług ojca (hipotekę) do kosztów uzyskania przychodu?
Czy w wypadku zniesienia współwłasności Nieruchomości bez spłat i dopłat w drodze umowy o zniesienie współwłasności zawartej przed notariuszem albo w drodze ugody sądowej poprzez przyznanie jej na wyłączną własność Wnioskodawczyni wraz z przejęciem przez Wnioskodawczynię pozostałego do zapłaty zobowiązania kredytowego związanego z finansowaniem nabycia Nieruchomości, podlega ono podatkowi od czynności
Czy spłata obciążeń ciążących na nieruchomości oznaczonej księgą wieczystą, powodująca niewątpliwie zwiększenie jej wartości i uzyskanie z tego tytułu większego dochodu stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodu, ustalenie podstawy opodatkowania.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty wydatkowanej na spłatę hipotek
Podatek od spadków i darowizn w zakresie nieodpłatnego zniesienia współwłasności nieruchomości, a także w przedmiocie podatku od czynności cywilnoprawnych.
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie obowiązku podatkowego, a także w przedmiocie podatku od spadków i darowizn.
Czy Wnioskodawca posiada możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości kosztu spłaconego przez Niego kredytu zaciągniętego przez poprzedniego właściciela, a będącego podstawą wpisu do hipoteki tego mieszkania, a także zaliczenia do kosztów spłaty zaległych opłat eksploatacyjnych i remontowych?
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości nabytego w spadku, w sytuacji gdy kwota uzyskana ze sprzedaży nieruchomości prawie w całości została przeznaczona na pokrycie zobowiązań spadkodawcy.
ustalenie podstawy opodatkowania nieruchomości nabytej w spadku, obciążonej hipoteka, zapisem i poleceniem testamentowym
Czy w podatku od spadków i darowizn podstawę opodatkowania nabytej nieruchomości wraz z zabudowaniami stanowi wartość rynkowa nieruchomości ustalona przez biegłego rzeczoznawcę pomniejszona o wartość ustanowionej na działce hipoteki kaucyjnej?
Ustalenie podstawy opodatkowania z tytułu nabycia spadku, w sytuacji, gdy za granicą zapłacony został podatek od spadków i darowizn.