Określenie właściwej stawki amortyzacyjnej dla hali magazynowo-usługowej z częścią socjalno-biurową.
Czy Wnioskodawca może skorzystać z ulgi b+r, o której mowa w art. 18d ust. 3 ustawy o CIT, począwszy od roku 2022, tj. po przekształceniu w sp. z o.o., w zakresie odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych tworzących halę produkcyjną?
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków w związku z udostępnianiem Handlowcom Narzędzi w ramach umowy toolingowej w celu świadczenia usług na rzecz Spółki.
Możliwość dokonania odpisów amortyzacyjnych od nabytych środków trwałych oraz odpisów amortyzacyjnych od nabytego know-how w podatku dochodowym od osób fizycznych.
1. Czy przedstawiona powyżej transakcja zbycia przez Spółkę składników majątkowych stanowi zbycie przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 3 Ustawy CIT lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 Ustawy CIT. (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1) 2. Czy Nabywca jest uprawniony do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych nabytych od Spółki w ramach wyżej opisanej
Odpisy amortyzacyjne od nabytych środków trwałych, od nabytego know-how, od wartości firmy.
Możliwość stosowania 10% stawki amortyzacji właściwej dla środków trwałych z załącznika nr 1 ustawy o PIT dla grupy 8 oraz dla grupy 8, podgrupy 80, rodzaj 806 z Klasyfikacji Środków Trwałych.
Nabyte aktywa niematerialne stanowią wartość niematerialną i prawną (tzw. know-how) podlegającą amortyzacji w rozumieniu art. 16b ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (baza Klientów wraz z relacjami handlowymi)
Czy wynagrodzenie za przejęcie bazy klienckiej Sprzedającego powinno być rozpoznawane dla celów podatku dochodowego od osób prawnych jako wartość niematerialna i prawna i alokowana w koszty podatkowe Spółki poprzez odpisy amortyzacyjne jako know-how.
Ustalenie stawki amortyzacji dla hali magazynowo-montażowej z zapleczem biurowo-socjalnym nietrwale związanej z gruntem.
W zakresie ustalenia: 1. czy wartości początkowe środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład majątku będącego przedmiotem Transakcji, w tym Baza Klientów powinny zostać określone zgodnie z art. 16g ust. 10 Ustawy o CIT, 2. czy Baza Klientów będąca przedmiotem Transakcji będzie stanowić dla Wnioskodawcy wartość niematerialną i prawną, tj. know-how w rozumieniu art. 16b
Czy przedstawiona we wniosku transakcja zbycia przez Spółkę składników majątkowych stanowi zbycie przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 3 Ustawy CIT lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 Ustawy CIT, - Czy Nabywca jest uprawniony do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych nabytych od Spółki u ramach wyżej opisanej transakcji, - Czy know-how, które
Odpisów amortyzacyjne od nabytych środków trwałych oraz odpisy amortyzacyjne od nabytego know-how.
W zakresie ustalenia stawki amortyzacji dla hali produkcyjno-magazynowej.
W zakresie ustalenia, czy Spółka ma prawo do korzystania z amortyzacji do zakupionego modelu know-how.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej ustalenia czy nabyte w ramach umowy ATA Chronione Prawa Projektowe w części, w której stanowią know-how, podlegają zaliczeniu do kup poprzez odpisy amortyzacyjne zgodnie z art. 16b ust. 1 pkt 7 updop.
Czy: 1) Pozostałe Budynki stanowią odrębne (od budynku Hali) środki trwałe podlegające odrębnie amortyzacji zgodnie z art. 16a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, 2) instalacje wewnętrzne stanowią odrębne (środki trwałe podlegające amortyzacji zgodnie z art. 16a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, 3) instalacje zewnętrzne stanowią odrębne (środki trwałe podlegające amortyzacji zgodnie
Jeżeli, w istocie hala magazynowa stanowi odrębny środek trwały i prawidłowo została zakwalifikowana do grupy 8 Klasyfikacji Środków Trwałych, to stawka amortyzacyjna z Wykazu stawek amortyzacyjnych wynosi 10%.
Jednorazowa amortyzacja hali magazynowej, wartość początkowa hali magazynowej.
w zakresie ustalenia: - czy Baza Klientów, którą planuje nabyć Spółka, będzie stanowiła wartość niematerialną i prawną, o której mowa w art. 16b ust. 1 ustawy o PDOP, a tym samym będzie podlegała amortyzacji zgodnie z zasadami wskazanymi w ustawie o PDOP, - czy wypłata wynagrodzenia z tytułu nabycia przez Spółkę Bazy Klientów od Zbywcy będącego podmiotem zagranicznym, będzie stanowiła płatność, od
W zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca jest uprawniony do rozpoznania wydatków poniesionych na nabycie Bazy klientów jako koszt uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy CIT oraz czy Wnioskodawca powinien rozpoznawać wydatki na nabycie Bazy klientów jako koszt uzyskania przychodów sukcesywnie, poprzez odpisy amortyzacyjne przez 5 lat, według stawki rocznej wynoszącej 20%.
Amortyzacja budynku magazynowo-usługowego jako dwóch odrębnych środków trwałych, tj. części usługowej związanej z gruntem według stawki amortyzacji 2,5%, a części magazynowej - hali stalowej niezwiązanej z gruntem według stawki amortyzacji 10%. Uznanie przez Wnioskodawcę instalacji wewnętrznych budynku magazynowo-usługowego jako odrębnego środka trwałego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie prawnych w zakresie możliwości zastosowania indywidualnych stawek amortyzacyjnych do zakupionego w 2015 r. budynku.