Odszkodowanie otrzymane za poniesioną szkodę rzeczywistą, z uwagi na zmniejszenie wartości nieruchomości w związku ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego, którego podstawą wypłaty było wezwanie gminy do zapłaty, stanowi przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym
Będzie Państwu przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z nabyciem od Nadleśnictwa (…) działki nr (…)w drodze zamiany, gruntu przeznaczonego dla celów gospodarki wodno-kanalizacyjnej, przy zastosowaniu sposobu określenia proporcji w rozumieniu przepisu art. 86 ust. 2a ustawy o VAT, tj. prewspółczynnika, wyliczonego dla zakładu budżetowego, który
Zastosowanie prawidłowej stawki podatku VAT na fakturach zaliczkowych i rozliczeniowych, dokumentujących dostawy gazu LNG, jeśli te dokumenty rozliczeniowe wystawione są w okresie obowiązywania różnych stawek podatku VAT.
Możliwość posługiwania się tym samym Numerem Identyfikacji Podatkowej w sytuacji zmiany nazwy statusu gminy z wiejskiej na miejsko-wiejską.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w ramach korekty wieloletniej przy zastosowaniu prewspółczynnika powierzchniowego.
Refakturowanie kosztów związanych z opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi w ramach zawartego z Inwestorem porozumienia.
Uznanie Gminy za podatnika podatku VAT z tytułu przyznania właścicielowi wywłaszczonej nieruchomości, nieruchomości zamiennej.
Brak opodatkowania podatkiem VAT wpłaty zaliczki przez Inwestora na rzecz Gminy stanowiącej pokrycie kosztów opracowania zmiany studium oraz planu zagospodarowania przestrzennego oraz brak prawa do odliczenia.
w zakresie uznania kwoty należnej wynikającej ze zmiany przeznaczenia gruntu oddanego w wieczyste użytkowanie, które zostało ustanowione przed dniem 1 maja 2004 r. za niepodlegającą VAT
Zamiana prawa wieczystego użytkowania gruntów podlega zwolnieniu z VAT.
Czy w przypadku podjęcia decyzji o zmianie przeznaczenia uprawnień nabytych w celu odsprzedaży na pokrycie własnej emisji CO2, wydatki na ich nabycie powinny stanowić koszty uzyskania przychodu w momencie podjęcia decyzji o zamianie ich przeznaczenia? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)
Opodatkowanie transakcji zamiany nieruchomości oraz ustalenie podstawy opodatkowania.
Czy w przypadku podjęcia decyzji o zmianie przeznaczenia uprawnień nabytych w celu odsprzedaży na pokrycie własnej emisji CO2, wydatki na ich nabycie powinny stanowić koszty uzyskania przychodu w momencie podjęcia decyzji o zamianie ich przeznaczenia? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)
Czy w przypadku gdy zakupione emisje CO2, będą przeniesione do nowej spółki według planowanego podziału, wydatki na ich nabycie będą stanowiły koszty uzyskania przychodu? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 4)
Czy zamiana nieruchomości w trybie art. 14 ust. 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami może być uznana w świetle przepisów ustawy o VAT za udzieloną kontrahentowi bonifikatę, powodującą obniżenie podstawy opodatkowania transakcji zamiany (art. 29 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług)?
Przeniesienie przez Wnioskodawcę prawa własności nieruchomości gruntowej w drodze zamiany, w ramach odszkodowania, będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Przedmiotowa transakcja będzie opodatkowana podstawową stawką podatku w wysokości 23%, wobec niewypełnienia przesłanki uprawniającej do zwolnienia od podatku, wynikającej z art. 43 ust. 1 pkt 9.
1.Czy transakcje (zamiana, sprzedaż) pomiędzy Gminą będącą miastem na prawach powiatu a Skarbem Państwa podlegać będą przepisom ustawy o podatku od towarów i usług? 2.Czy zobowiązanie przez wojewodę Prezydenta do wypłaty odszkodowania Gminie, stanowiłoby dla Gminy czynność podlegającą opodatkowaniu i rodzącą po jej stronie powstanie obowiązku podatkowego?
Czy następnie, w momencie dokonania spłaty zadłużenia L() PL wobec L() FR lub otrzymania należności przez L() PL od L() FR, względnie dokonania wzajemnej kompensaty wierzytelności, po wcześniejszym przewalutowaniu zobowiązania / należności z waluty obcej na złote, nie powstaną dla Spółki, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, dodatnie ani ujemne różnice kursowe, ani też innego rodzaju koszty
Czy przychody z tytułu sprzedaży części nieruchomości wchodzącej w skład spadku nabytego w 2003 r., której podział został zmieniony w 2008 r. są wolne od podatku dochodowego?
Czy Spółka może od nowego roku kalendarzowego zwiększyć stawkę amortyzacyjną nie więcej niż do poziomu stawek określonych w ustawowym wykazie stawek amortyzacyjnych dla budynków i budowli oraz czy tak zwiększona stawka amortyzacyjna będzie stanowić koszt uzyskania przychodu?