W zakresie sposobu opodatkowania zbycia prawa wieczystego użytkowania gruntu zabudowanego.
Czy kosztem uzyskania przychodu Wnioskodawcy z tytułu zbycia ogółu praw i obowiązków wynikających z uczestnictwa w Spółce celowej, będzie wartość wkładu wniesionego przez Wnioskodawcę do Spółki celowej, odpowiadająca wartości nominalnej Wierzytelności (bez naliczonych i niespłaconych odsetek)?
Czy opisana transakcja podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? Przy przyjęciu, że opisana transakcja podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, w jakiej wysokości stawkę podatku należy zastosować do opisanej czynności w części dotyczącej przeniesienia praw do lokalu mieszkalnego oraz w części dotyczącej przeniesienia praw do lokalu użytkowego?
Czy sprzedaż prawa użytkowania wieczystego gruntu korzysta ze zwolnienia od podatku?
Opodatkowanie czynności przeniesienia prawa użytkowania wieczystego działek niezabudowanych na rzecz Gminy w zamian za zaległości podatkowe.
Z uwagi na fakt, iż dostawa budynku, o którym mowa we wniosku jest zwolniona z podatku VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT, zbycie prawa wieczystego użytkowania gruntu, na którym jest on posadowiony - w myśl §12 ust. 1 pkt 11 ww. rozporządzenia również korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.
11. W jaki sposób należy ustalić koszt uzyskania przychodów przypadający na spółkę z tytułu ewentualnego odpłatnego zbycia przez spółkę osobową praw do zarejestrowanych znaków towarowych bądź praw ze zgłoszeń znaków nabytych przez spółkę osobową w formie wkładu niepieniężnego wniesionego przez spółkę czy też inne spółki z grupy kapitałowej? Pytanie dotyczy również zbycia praw do zarejestrowanych znaków
Opodatkowanie przeniesienia prawa wieczystego użytkowania działek wraz ze znajdującym się na nich drzewostanem.
Czy w świetle obowiązujących przepisów o podatku od towarów i usług sprzedaż prawa wieczystego użytkowania gruntów w przedstawionym stanie faktycznym korzysta ze zwolnienia z opodatkowania ?
Zwolnienie z opodatkowania VAT w przypadku zbycia prawa wieczystego użytkowania gruntów wraz z budynkiem związanym trwale z gruntem oraz nawierzchnią drogi
Czy na fakturze należy wyodrębnić prawo wieczystego użytkowania gruntu oraz wartość budynku i budowli?
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany zapłacić podatek dochodowy od części odziedziczonej po ojcu, czy od części odziedziczonej po matce?
Jednorazowa czynność zbycia z majątku osobistego prawa wieczystego użytkowania nieruchomości nabytych w drodze spadku po zmarłym ojcu, bez zamiaru wykonywania jej w sposób częstotliwy, nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. W powyższej transakcji Wnioskodawca nie będzie bowiem występował jako podatnik podatku od towarów i usług wykonujący samodzielnie działalność gospodarczą
Opodatkowanie sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu niezabudowanego.
Dot. stawki podatku VAT w przypadku sprzedaży jako całość na rzecz jednego nabywcy prawa wieczystego użytkowania gruntów wraz z znajdującymi się na kilku działkach budynkami i budowlami.
Zgodnie z § 2 ust. 1 Ministra Finansów z 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych zobowiązani są prowadzić księgę według wzoru określonego w Załączniku 1, w sposób określony w rozdziale 2 Rozporządzenia. W analizowanej sytuacji powstaje pytanie, czy kwotę otrzymywaną od Developera na nabycie, we własnym imieniu
Czy w przedmiotowym stanie faktycznym zostały przez Wnioskodawcę spełnione przesłanki do skorzystania ze zwolnienia w podatku dochodowym, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) ustawy w brzmieniu obowiązującym przed dniem 1 stycznia 2007 r. (art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.
Czy w opisanym stanie faktycznym nabycie gruntu w 2007 r. było związane tylko z działalnością opodatkowaną, czy też opodatkowaną i zwolnioną?Czy słusznie odliczono w 2007 r. całą kwotę podatku naliczonego z tytułu zakupu udziału w gruncie?Jeżeli zdaniem organu wydającego interpretację - nabycie gruntu w 2007 r. miało związek zarówno z działalnością opodatkowaną jak i zwolnioną - czy w ramach korekty
Według jakich stawek podatku należy opodatkować sprzedaż prawa użytkowania wieczystego gruntu zabudowanego obiektami budowlanymi, z których część jest zwolniona z tego podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 2 pkt 1 (towar używany), a część podlega temu podatkowi według stawki 22%?
Zbycie prawa wieczystego użytkowania gruntu wraz ze znajdującymi się na gruncie nieruchomościami budynkami i budowlami jako towarami używanymi podlega zwolnieniu z podatku od towarów i usług
Czy uzyskany ze sprzedaży prawa do garażu dochód winien być opodatkowany w rozliczeniu za rok 2007 na tzw. zasadach ogólnych, czyli wg skali podatkowej.
Czy oddanie w wieczyste użytkowanie udziału w gruncie z jednoczesną sprzedażą budynków lub budowli, albo ich części stanowiących towary używane w rozumieniu ustawy o VAT (budynki trwale związane z gruntem) - jest zwolnione od podatku VAT?
DOTYCZY ZBYCIA PRAWA UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO SAMEGO GRUNTU, ZABUDOWANEGO WIELORODZINNYM BUDYNKIEM MIESZKALNYM, W KTÓRYM LOKALE MIESZKALNE ZOSTAŁY SPRZEDANE W LATACH WCZEŚNIEJSZYCH, Z ZASTOSOWANIEM PRZEPISU ART. 43 UST. 2 PKT 1 USTAWY Z DNIA 11 MARCA 2004 R. O PODATKU OD TOWARÓW I USŁUG
Czy zbycie praw wieczystego użytkowania gruntów winno być opodatkowane podatkiem od towarów i usług?