Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie odpisów amortyzacyjnych.
Czy w związku z obowiązującym od dnia 1 stycznia 2013 r. art. 24d updof, spółka komandytowa ma prawo zaliczania do kosztów uzyskania przychodu wydatków udokumentowanych fakturami otrzymanymi od podwykonawców, w części odpowiadającej kwotom zatrzymanym z tytułu gwarancji jakości i zabezpieczenia wykonania umowy (w wyniku potrącenia wierzytelności wzajemnej)?
Czy w odniesieniu do kwot z tytułu należytego wykonania umowy oraz gwarancji wad i rękojmi zatrzymanych przez przedsiębiorstwo Wnioskodawcy z przysługującego wynagrodzenia dla podwykonawcy, znajdą zastosowanie przepisy art. 24d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. czy na mocy art. 24d przedsiębiorstwo będzie zobowiązane do wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów kwot zatrzymanych na
Czy w odniesieniu do zatrzymanej przez nią kaucji znajdą zastosowanie przepisy art.15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. czy Spółka jest zobowiązana do wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów wartości robót podwykonawców w części zatrzymanej kaucji?
Czy zatrzymanie kwoty z wynagrodzenia z faktury wystawionej na podstawie końcowego protokołu odbioru robót budowlano-montażowych tytułem zabezpieczenia należytego wykonania umowy skutkuje korektą kosztów uzyskania przychodów w myśl przepisu art. 15b ustawy podatek dochodowy od osób prawnych?
W związku z art. 4 pkt 1 ustawy z dnia 16 listopada 2012 r. o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce (Dz. U. z 30 listopada 2012 r., poz. 1342), czy kwoty potrąceń z faktur Podwykonawców, które są ujęte w kosztach podatkowych, a nie są opłacone w całości tylko przeksięgowane na konto potrąceń z tytułu gwarancji i rękojmi, w świetle powyższej ustawy stanowią w całości koszt podatkowy