wkłady niepieniężne
Interpretacja
16.10.2024 Podatki

Podatek VAT w zakresie opodatkowania wkładu niepieniężnego do spółki, zastosowania zwolnienia oraz ustalenia podstawy opodatkowania.

Interpretacja
10.09.2024 Podatki

Podatkowe skutki wniesienia aportu przez Gminę do spółki (art. 6 pkt 1, podleganie opodatkowaniu, podstawa opodatkowania, pełne prawo do odliczenia).

Interpretacja
02.07.2024 Podatki

Opisane we wniosku zmiany umowy spółki kapitałowej (wkłady pieniężne i niepieniężne) korzystały ze zwolnienia na podstawie art. 9 pkt 11 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Spełnione są bowiem przesłanki warunkujące wskazane zwolnienie, tj. świadczenie usług użyteczności publicznej, o których mowa w tym przepisie oraz posiadanie udziału o określonej wysokości w Spółce przez jednostkę

Interpretacja
01.03.2024 Podatki

Planowany aport zabudowanej działki będzie korzystał ze zwolnienia od podatku VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 10 w zw. z art. 29a ust. 8 ustawy.

Interpretacja
23.02.2024 Podatki

W zakresie ustalenia: czy pokrycie otrzymanych w Z Spółce z ograniczoną odpowiedzialnością udziałów wkładem niepieniężnym - aportem nieruchomości niezabudowanej na podstawie Aktu Notarialnego z 2023 r. nabytej uprzednio również w drodze aportu na podstawie Aktu Notarialnego z 2021 r., Spółka ma prawo pomniejszyć podstawę podatku CIT o ustalone koszty na poziomie wartości aportu nabytego.

Interpretacja
15.01.2024 Podatki

Prawo do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej wniesiony do Spółki aport.

Interpretacja
13.10.2023 Podatki

Wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci nieruchomości gruntowych oraz sieci wod-kan, podlegać będzie opodatkowaniu, wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci działek nie będzie korzystało ze zwolnienia, aport w postaci sieci wod-kan będzie korzystać ze zwolnienia z możliwością rezygnacji ze zwolnienia.

Interpretacja
18.08.2023 Podatki

Dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy planowany przez Wnioskodawcę aport jednej z działek należących do składników majątkowych Wnioskodawcy będzie stanowił transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, a w konsekwencji, czy zamierzona transakcja będzie wyłączona z opodatkowania VAT na podstawie art. 2 pkt 27e w zw. z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.

Interpretacja
12.04.2022 Podatki

Uznanie wniesienia aportem nieruchomości do Spółki w zamian za udziały za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, a także w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania i sposobu dokumentowania tej transakcji.

Interpretacja
25.03.2022 Podatki

Uznanie czynności wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i prawo do zastosowania zwolnienia od podatku dla tej czynności.

Interpretacja
19.07.2021 Podatki

Opodatkowanie czynności wniesienia aportem przez Miasto do X Sp. z o. o. wierzytelności w zamian za objęcie udziałów w podwyższonym kapitale.

Interpretacja
06.04.2021 Podatki

Czy wniesienie opisanego przez Wnioskdoawcę wkładu niepieniężnego do spółki z o. o. – przy jednoczesnym umożliwieniu spółce korzystania z nieruchomości nieobjętych wkładem – będzie kwalifikowane jako aport przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 5a pkt 3 updof i będzie podlegać zwolnieniu, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 109 updof?

Interpretacja
04.12.2020 Podatki

Powyższa czynność będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy. Natomiast Gmina w ramach tej transakcji wystąpi jako podatnik podatku od towarów i usług w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy.

Interpretacja
24.07.2020 Podatki

Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług wniesienia przez Wnioskodawczynię wkładu niepieniężnego do Spółki w postaci Nieruchomości, uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku od towarów i usług z tytułu wniesienia Nieruchomości do Spółki oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z wniesieniem do Spółki wkładu niepieniężnego w postaci Nieruchomości.

Interpretacja
13.03.2020 Podatki

Czy Wnioskodawca prawidłowo zakwalifikował podwyższenie kapitału zakładowego Spółki dokonane na podstawie uchwał z 8 stycznia 2014 r., 13 maja 2015 r. o podwyższeniu kapitału zakładowego Spółki poprzez wniesienie aportu pieniężnego oraz uchwały z 10 czerwca 2016 r. poprzez wniesienie aportu w postaci nieruchomości służących wykonywaniu przez Spółkę działalności polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych

Interpretacja
14.01.2020 Podatki

Określenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem przez Gminę ruchomości do Spółki.

Interpretacja
29.11.2019 Podatki

Zwolnienie na podstawie art. 43 pkt 1 ust 10 lub 10a wniesienia udziału we współwłasności nieruchomości (w części dotyczącej dostawy budynku znajdującego się w stanie surowym zamkniętym usytuowanego na działce nr 1) w formie wkładu niepieniężnego do wybranego rodzaju spółki prawa handlowego, wniesienia udziału we współwłasności nieruchomości (w części dotyczącej dostawy budynku znajdującego się w stanie

Interpretacja
21.11.2019 Podatki

Czy wartość nominalna udziałów wydanych przez Spółkę w zamian za otrzymane w 2015 r. w formie aportu Nieruchomości, w części odpowiadającej gruntom (terenom zielonym/rezerwatu), które Spółka planuje sprzedać Miastu, będzie stanowiła na zasadach określonych w art. 15 updop po stronie Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu; - Czy koszty poniesione przez Spółkę na nabycie gruntów, które Spółka planuje

Interpretacja
09.08.2019 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy transakcja wniesienia nieruchomości (Działki) jako wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej będzie podlegała opodatkowaniu, zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 i pkt 2 ustawy wniesienia nieruchomości (Działki) jako wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej, prawa do obniżenia przez Spółkę

Interpretacja
10.05.2019 Podatki

Interpretacja w zakresie ustalenia wysokości kosztów uzyskania przychodów w związku z wniesieniem aportu w postaci Nieruchomości

Interpretacja
18.12.2018 Podatki

Wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki w postaci nieruchomości oraz podstawy opodatkowania.

Poprzednia Następna