Skutki podatkowe w podatku VAT dostawy działek w zamian za odszkodowanie.
Uznanie Kotłowni za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, spełniającą przesłanki do uznania jej za zakład energochłonny oraz możliwości nabycia w zwolnieniu od akcyzy wyrobów gazowych.
O ile Wnioskodawca mieścił się w limitach pomocy de minimis określonych rozporządzeniem Komisji nr 1408/2013 – zarówno podmiotowym jak i krajowym – to należy uznać, że nabycie opisanego we wniosku udziału we współwłasności nieruchomości rolnej korzysta ze zwolnienia z art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Jako osoba obdarowana jest Pan zaliczony jest do grona osób, które zostały wymienione w art. 4a ust. 1 pkt 1 ustawy o PSD. Jest Pan więc zwolniony z PSD z tytułu darowizny udziału w lokalu mieszkalnym.
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług dostawy Nieruchomości oraz możliwości odliczenia VAT naliczonego.
Chcąc nabyć wyroby gazowe w ramach zwolnienia od akcyzy na podstawie art. 31b ust. 1 pkt 5 ustawy, obok zużywania wyrobów gazowych do celów opałowych, powinien zapewnić kumulatywnie spełnienie następujących przesłanek: 1. kotłownia musi wypełniać definicję zakładu energochłonnego w rozumieniu zapisów art. 31b ust. 10 ustawy; 2. Wnioskodawca w kotłowni powinien wprowadzić w życie jeden z systemów wskazanych
Zwolnienie od akcyzy, przeznaczonych do napędu stacjonarnych urządzeń w procesie łącznego wytwarzania ciepła i energii elektrycznej wyrobów akcyzowych klasyfikowanych do kodu CN 2711 21 00, CN 2711 12 94 i CN 2711 19 00.
Możliwość zastosowania zwolnienia od akcyzy, na podstawie: art. 31b ust. 1 pkt 2 ustawy, wykorzystywanego w swojej działalności gazu ziemnego skroplonego (CN 2711 21 00).
Interpretacja indywidualna w zakresie ustalenia: czy dostawa Nieruchomości, w części określonej powierzchniowo, w jakiej stanowi ona, zgodnie z MPZP, teren leśny, będzie stanowiła czynność korzystającą ze zwolnienia z VAT z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT oraz ustalenia czy dostawa Nieruchomości, w części określonej powierzchniowo, w jakiej stanowi ona, zgodnie z MPZP, teren przeznaczony pod zabudowę
Brak konieczności spełnienia wymogu określonego w art. 48 ust. 5 ustawy o podatku akcyzowym.
Możliwość zastosowania zwolnienia z podatku akcyzowego zużycia na własne potrzeby energii wytwarzanej w kogeneratorach i instalacjach fotowoltaicznych.
Opodatkowanie i zwolnienie z opodatkowania sprzedaży działki niezabudowanej o różnym przeznaczeniu posiadającej linie rozgraniczające.
W przedmiotowej sprawie nie spełni Pan warunku utworzenia lub powiększenia gospodarstwa rolnego, gdyż nie jest Pan właścicielem (posiadaczem) gruntów rolnych ani nie posiadał Pan gospodarstwa rolnego.
Był Pan uprawniony do skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży gospodarstwa rolnego w części, w której zakupiona przez Pana nieruchomość stanowiła grunty rolne, a więc co do powierzchni 1,25 ha obejmującej grunt rolny. Nie może Pan jednak skorzystać ze zwolnienia w części, w jakiej nabył Pan grunt leśny, czyli co do wskazanej przez Pana powierzchni 1,30 ha.
zZolnienie z obowiązku uiszczania podatku akcyzowego od zużycia na własne potrzeby energii wytwarzanej w instalacjach fotowoltaicznych.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku uznania za podatnika przy sprzedaży działki oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem działki.
w zakresie zachowania prawa do zwolnienia na podstawie art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy w związku z planowaną sprzedażą działki nr 85 Wnioskodawca utraci zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych zastosowane przy zawarciu opisanych umów sprzedaży zawartych w dniach 15 kwietnia 2016 r. i 30 czerwca 2016 r.?
Czy Wnioskodawca ma prawo zażądać zwrotu nadpłaty podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych w wersji obowiązującej 4 września 2013 roku, obliczonej i nienależnie odprowadzonej przez płatnika notariusza? Czy został spełniony warunek tego artykułu, że nabyte grunty weszły w skład gospodarstwa rolnego będącego własnością nabywcy?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy Wnioskodawca korzysta ze zwolnienia podatkowego dochodu w części wydatkowanej na rzecz członków grupy w formie nieodpłatnego przekazania środków produkcji, zarówno środków obrotowych, jak i środków trwałych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 49 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. Nr 54, poz. 654 ze zm.)?
Czy przeniesienie, w drodze darowizny na cele publiczne, zabudowanej nieruchomości będącej w nieodpłatnym użytkowaniu Centrum - samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej, stanowiącej własność Powiatu, na rzecz Miasta na prawach powiatu podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
1. Czy zmiana w statucie dotycząca sposobu obliczenia składek na okoliczność rozliczenia się Gminy Miasto z aktualnymi członkami w momencie likwidacji Spółki wodnej rodzi jakiekolwiek skutki podatkowe i kogo te ewentualne skutki mogą dotyczyć? 2. Jakie skutki podatkowe u członków Spółki Wodnej będą wiązały się ze zwrotem wniesionych do Spółki Wodnej składek?