Czy wydatki poniesione przez dzierżawcę na wyburzenie obiektów stanowiących własność Skarbu Państwa zlokalizowanych na gruncie Skarbu Państwa w związku z zakończeniem umowy dzierżawy stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1?
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP BOX).
Klasyfikacja do źródła przychodów przychodów ze zbycia lokali mieszkalnych wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, obejmującej prawo użytkowania wieczystego działki gruntu oraz częściach wspólnych budynku i urządzeń.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem na własne cele mieszkaniowe przychodu z odpłatnego zbycia garażu na spłatę byłej żony z tytułu podziału majątku wspólnego dokonaną w zamian za udział w domu mieszkalnym.
Ustalenie momentu, od którego należy liczyć pięcioletni okres, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, dla odpłatnego zbycia działki, na której po nabyciu na własność w drodze darowizny, wybudowano dom i którą podzielono.
Brak opodatkowania przeniesienia prawa własności nieruchomości gruntowej będącej przedmiotem leasingu finansowego.
Sprzedaż prawa użytkowania wieczystego oraz prawa własności nieruchomości zabudowanej.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w sprawie skutków podatkowych umowy sprzedaży prawa użytkowania wieczystego wraz z prawem własności naniesień.
Odpłatne zbycie działki i wybudowanego na niej budynku jednorodzinnego w zabudowie bliźniaczej, po dokonaniu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego we własność.
brak opodatkowania sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz użytkownika wieczystego
Skoro omawiana transakcja będzie korzystała ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług, to zgodnie z uregulowaniami wynikającymi z art. 2 pkt 4 lit. b) tiret pierwsze ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych
W związku z powyższym w części umowy sprzedaży obejmująca Kanalizacja wybudowana przez podmiot trzeci na działce, stanowisko Wnioskodawcy należało uznać za nieprawidłowe. W odniesieniu natomiast do pozostałej części Transakcji sprzedaży Nieruchomości, nie będzie ona podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. W takim przypadku, na Kupującym nie będzie ciążył obowiązek podatkowy
Czy planowane nabycie Nieruchomości będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Sprzedaż nieruchomości w części opodatkowana, a w części nieopodatkowana PCC w związku z opodatkowaniem VAT
Sprzedaż przez Zainteresowaną niebędącą stroną postępowania opisanej we wniosku Nieruchomości będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, która nie będzie korzystała ze zwolnienia z tego podatku. To oznacza, że planowana transakcja sprzedaży Nieruchomości nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, gdyż będzie wyłączona z opodatkowania
Skoro omawiana we wniosku transakcja sprzedaży Nieruchomości będzie faktycznie w całości opodatkowana podatkiem od towarów i usług (nie będzie z tego podatku zwolniona), to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W takim przypadku opisana transakcja sprzedaży będzie wyłączona z opodatkowania w podatku od czynności
Sprzedaż prawa użytkowania wieczystego gruntu i prawa własności nieruchomości oraz własności budynków i budowli za wyjątkiem prawa użytkowania wieczystego gruntu (działek nr 1 i 2) oraz własności posadowionego na nim budynku była opodatkowana podatkiem od towarów i usług (nie była z tego podatku zwolniona), a zatem sprzedaż taka nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Podatkowi
Zatem, skoro omawiana we wniosku transakcja sprzedaży Nieruchomości (działki gruntu) będzie faktycznie w całości opodatkowana podatkiem od towarów i usług (nie będzie z tego podatku zwolniona), to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Transakcja, w części, w jakiej będzie opodatkowana podatkiem od towarów i usług nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, jednakże w części fragmentów infrastruktury drogowej, która nie będzie przedmiotem dostawy, a będzie przedmiotem sprzedaży, transakcja będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.